چهارشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۹ / 25 November, 2020
ابلاغ
۱ ساعت قبل
از علی دایی به رییس اینترپل ناجا
چرا بهرام قدیمی به انتخاب‌های عجیب علاقه دارد؟ این سوالی است که از عصر روز دوشنبه در بین اهالی ورزش دهان به دهان می‌چرخد. داستان از جایی شروع شد که خبر رسید رییس فدراسیون هاکی در حکمی هادی شیرزاد را به سمت سرپرست نایب رییسی این فدراسیون منصوب کرده است. هادی شیرزاد اما فرد ناشناخته‌ای نیست. او رییس اینترپل ناجا به حساب می‌آید. در نامه انتصاب سردار شیرزاد آمده است:«نظر به دانش، تخصص و تجربیات ارزشمند مدیریتی و اجرایی، جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست نایب رییسی آقایان فدراسیون هاکی منصوب می‌شوید. امید است با نصب‌العین قرار دادن شرع مقدس اسلام و بهره‌مندی از تمامی توان و هماهنگی کامل با مدیران محترم ستادی در انجام امور محوله موفق و پیروز باشید.» …
۱ ساعت قبل
۷۸۳ معتادان خیابانی کرونا گرفتند
مدیر کل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تا پایان آبان‌ماه ۷۸۳ معتاد خیابانی در مراکز موضوع ماده ۱۶ در سراسر کشور به کرونا مبتلا شده‌اند، گفت: «با تصویب مصوبه کمیته درمان قرار است، تست سریع آنتی‌ژنی برای غربالگری معتادان خیابانی در اختیار مراکز ماده ۱۶ و مراکز تبصره ۲ به تعداد لازم قرار بگیرد تا در واحدهای غربالگری استفاده شود. همچنین یکی از سیاست‌های ما این است که فعالیت موبایل‌ون‌ها به دلیل اینکه راحت‌تر می‌توانند در پاتوق‌ها حضور داشته باشند افزایش یابد و به کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشنهاد دادیم تا برای موبایل‌ون‌ها و مراکز کاهش آسیب اعتیاد نیز، تست سریع کرونا در نظر گرفته شود.» فرید براتی …
فارس من| پاسخ «اسکودا» به تعویق آزمون کانون وکلا
۳ ساعت قبل / سازمان سنجش / کانون وکلا / آزمون / وکلا
فارس من| پاسخ «اسکودا» به تعویق آزمون کانون وکلا
رییس کانون وکلا می گوید: با توجه به تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و مدارس امکان فاصله‌گذاری اجتماعی مناسب بین شرکت‌کنندگان و برگزاری آزمون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد. در این شرایط ما نیز مانند داوطلبین منتظر رای و تصمیم نهایی کارشناسان این امر هستیم و پس از ابلاغ هر دستورالعملی در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
فعالیت مشاغل با کرکره نیمه‌باز تخلف است
۳ ساعت قبل
فعالیت مشاغل با کرکره نیمه‌باز تخلف است
با گذشت چند روز از اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای تعطیلی کسب و کارهای خارج از مشاغل گروه یک، برخی عرضه‌کنندگان کالا و خدمات با دور زدن این ممنوعیت‌ها و نیمه باز گذاشتن کرکره‌های محل کسب و کارشان به فعالیت ادامه می‌دهند.  این در حالی است که بر مبنای مصوبات مذکور و تأکید اتاق اصناف ایران تا 15آذر‌ماه جاری تنها فعالیت مشاغل و کسب و کارهای مشمول گروه یک بر مبنای پروتکل‌های بهداشتی و ضوابط ابلاغ شده مجاز خواهد بود و سایر مشاغل مشمول گروه 2 تا 4مجاز به فعالیت نیستند.  با ابراهیم درستی، نایب‌رئیس …
۳ ساعت قبل
خبرهای کوتاه/ فعالان گردشگری برای بازپرداخت وام به بانک‌‌ها نروند
معاون گردشگری از رفع ابهام برای بانک مرکزی درخصوص مهلت دادن به فعالان گردشگری برای بازپرداخت اقساط بانکی تا پایان سال۱۳۹۹، خبر داد. به گزارش ایسنا، از زمان تصویب بسته دوم حمایت صنعت گردشگری در ستاد ملی مقابله با کرونا، بانک مرکزی 2مرتبه امهال اقساط تسهیلات فعالان گردشگری را به بانک‌‌ها ابلاغ کرده است. با این حال، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی‌ از ابهام نماینده بانک مرکزی در جلسه کارگروه بررسی آثار اقتصادی کرونا سخن گفت. با وجود بخشنامه‌های معاون اقتصادی رئیس‌جمهور …
۳ ساعت قبل
گره‌گشایی از اختلافات با ایجاد هماهنگی در وزارت صمت
عضو هیات رئیسه اتاق ایران می‌گوید: با بسته جدید ارزی که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد، بیشتر مشکلات فعالان اقتصادی حل شده است؛ اگر وزیر صمت در چند حوزه مثل خودرو و مواد غذایی بتواند مشکلات را حل کند، می‌توانیم بگوییم که توانسته تسلط و هارمونی خاصی در وزارتخانه ایجاد کند. عضو هیات رئیسه اتاق ایران می‌گوید: وزارت صنعت، معدن و تجارت چند ماه با سرپرست اداره می‌شد و با توجه به وضعیت و جایگاه سرپرست‌ها امکان اقدامات عاجل در این وزارتخانه نبود.
۳ ساعت قبل
افزایش سرمایه از محل صرف سهام
سازمان بورس دستورالعمل اجرایی قانون افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی و فرابورسی را از محل صرف سهام با سلب حق تقدم به کلیه شرکت‌ها ابلاغ کرد. علی بیگ‌زاده مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس دستورالعمل اجرایی قانون افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی و فرابورسی را از محل صرف سهام با سلب حق تقدم به کلیه شرکت‌ها ابلاغ کرد. براین اساس، به پیوست دستورالعمل‌های اجرایی قانون افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران یا فرابورس از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم که در اجرای ماده ۵ قانون افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس یا فرابورس از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم(مصوب ۲۹ مرداد مجلس) توسط سازمان بورس تدوین و در ۲۱ آبان به تصویب شورای عالی بورس رسید، تقدیم و ابلاغ می‌شود. دستورالعمل مالیاتی قانون فوق …
بلیت قطار به مسافران مبتلا به کرونا فروخته نمی‌شود | مبتلایان چگونه شناسایی می‌شوند؟
۶ ساعت قبل / سفر - قطار / ریل و راه آهن - قطار / کرونا در ایران
بلیت قطار به مسافران مبتلا به کرونا فروخته نمی‌شود | مبتلایان چگونه شناسایی می‌شوند؟
معاون اجرایی شرکت حمل و نقل ریلی رجا اعلام کرد: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ‌شده، بلیت قطار به مبتلایان به ویروس کرونا فروخته نخواهد شد.
چند بیمار کرونایی از سفر هوایی جاماندند
۸ ساعت قبل / صنعت / معاون / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / وزیر راه و شهرسازی / هواپیما
چند بیمار کرونایی از سفر هوایی جاماندند
اقتصادنیوز : معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از صادر نشدن بلیت برای ۷۰۰ بیمار کرونایی در حوزه هوایی، ریلی و جاده‌ای خبر داد و گفت: دیگر پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده مانند ضدعفونی کردن، رعایت فاصله اجتماعی و... به صورت روزانه اجرا می‌شود.
صادر نشدن بلیت برای  ۷۰۰ بیمار کرونایی
۱۰ ساعت قبل / کروناویروس / مسافر / هواپیما / قطار / سفر جاده‌ای
صادر نشدن بلیت برای ۷۰۰ بیمار کرونایی
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از صادر نشدن بلیت برای ۷۰۰ بیمار کرونایی در حوزه هوایی، ریلی و جاده‌ای خبر داد و گفت: دیگر پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده مانند ضدعفونی کردن، رعایت فاصله اجتماعی و... به صورت روزانه اجرا می‌شود.
حواله قیر رایگان به هیچ فردی داده نمی‌شود
۱۰ ساعت قبل / حواله قیر رایگان / طرح قیر رایگان / علی نیکزاد
حواله قیر رایگان به هیچ فردی داده نمی‌شود
به گزارش خانه ملت، علی نیک زاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 4 آذرماه) در جمع خبرنگاران درباره قانون تامین قیر رایگان، گفت: نمایندگان در راستای اجرای عدالت اجتماعی طرحی با هدف توزیع قیر رایگان تدوین و تصویب کردند که در حال حاضر این طرح به قانون تبدیل شده و رئیس جمهور آن را ابلاغ کرده است.
گمرک خدمات راه‌اندازی می‌شود
۱۱ ساعت قبل / ایران / تجارت / فناوری اطلاعات و ارتباطات / گمرک / مشکلات اقتصادی
گمرک خدمات راه‌اندازی می‌شود
ایلنا: رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران گفت: بنا بر ابلاغ سازمان توسعه تجارت قرار است گمرک خدمات نیز راه‌اندازی شود.
دستورالعمل نهمین جشنواره ملی رویش ابلاغ شد
۱۲ ساعت قبل / ادبیات / دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی / صنایع دستی / فرهنگی هنری / معاون
دستورالعمل نهمین جشنواره ملی رویش ابلاغ شد
ایلنا: ​معاون فرهنگی وزیر علوم در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دستورالعمل جشنواره رویش دانشگاهی و نهمین جشنواره ملی رویش را ابلاغ کرد.
ابلاغیه مهم سازمان بورس درباره دستورالعمل افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی
۱۳ ساعت قبل / سرمایه / سهام / بورس / سازمان بورس / افزایش سرمایه شرکت های بورسی
ابلاغیه مهم سازمان بورس درباره دستورالعمل افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی
اقتصادنیوز : سازمان بورس دستورالعمل اجرایی قانون افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی و فرابورسی را از محل صرف سهام با سلب حق تقدم به کلیه شرکت ها ابلاغ کرد.
عدم فروش بلیت قطار به کرونایی‌ها
۱۴ ساعت قبل / شرکت رجا / کروناویروس / سفر ریلی
عدم فروش بلیت قطار به کرونایی‌ها
معاون اجرایی شرکت حمل و نقل ریلی رجا اعلام کرد: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از فروش بلیت قطار به مبتلایان به ویروس کرونا خودداری می‌کنیم.
شهرداری مجوزهای احتمالی ساخت در بافت تاریخی همدان را اصلاح می‌کند
۱۴ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری / میراث فرهنگی / بافت تاریخی / وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی / شهرداری
شهرداری مجوزهای احتمالی ساخت در بافت تاریخی همدان را اصلاح می‌کند
معاون عمرانی استاندار همدان گفت: نامه معاون وزیر میراث فرهنگی کشور مبنی بر ابلاغ ضوابط حفاظتی بافت تاریخی همدان روز گذشته سوم آذرماه به استانداری رسیده و لازم‌الاجرا است.
زمانبندی آموزش دانش‌آموزان در شبکه شاد تغییر کرد
۱۶ ساعت قبل / دانش‌آموزان / شبکه شاد
زمانبندی آموزش دانش‌آموزان در شبکه شاد تغییر کرد
به منظور حل مشکل سرعت شبکه شاد در ساعات پیک ترافیک و افزایش کیفیت آموزش، زمانبندی آموزش مجازی دانش‌آموزان جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ شد.
چگونگی بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا با استفاده از سنوات ارفاقی
۱۶ ساعت قبل / آموزش و پرورش / بازنشسته
چگونگی بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا با استفاده از سنوات ارفاقی
معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا با استفاده از سنوات ارفاقی را ابلاغ کرد.
جدول زمان‌بندی جدید برنامه آموزشی به استان‌ها ابلاغ شد
۱۶ ساعت قبل / وزارت آموزش و پرورش / شبکه شاد / دانش‌آموزان / آغاز سال تحصیلی در کشورهای جهان در سایه کرونا / شبکه آموزشی شاد / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
جدول زمان‌بندی جدید برنامه آموزشی به استان‌ها ابلاغ شد
تهران-ایرنا- مرکز هماهنگی حوزه وزارتی وزارت آموزش و پرورش جدول زمان‌بندی جدید برنامه آموزشی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را برای اجرا به استان‌ها ابلاغ کرد.
قالیباف در دیدار سفیر افغانستان: گفت‌وگوهای بین الافغانی می‌تواند به روند برقراری صلح منجر شود
۱۷ ساعت قبل / شیوع بیماری کرونا / محمدباقر قالیباف
قالیباف در دیدار سفیر افغانستان: گفت‌وگوهای بین الافغانی می‌تواند به روند برقراری صلح منجر شود
شفقنا- سفیر افغانستان در ایران در دیدار با رئیس مجلس با ابلاغ پیام تشکر دولت و ملت افغانستان را بابت حمایت های جمهوری اسلامی ایران از روند صلح افغانستان و استقرار دولت قانونی این کشور از سیاست های کشورمان...
دستورالعمل نحوه حضور کارمندان و فعالیت ادارات کرمان در ۳ وضعیت هشدار
۱۸ ساعت قبل
دستورالعمل نحوه حضور کارمندان و فعالیت ادارات کرمان در ۳ وضعیت هشدار
کرمان - سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان وضعیت حضور کارمندان و فعالیت ادارات در سه وضعیت قرمز، نارنجی و زرد ابلاغی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا را تشریح کرد.
کاهش زمان تنفس خوراک تحویلی با قانون توسعه پتروپالایشگاه‌ها مغایرت دارد
۱۸ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / مجلس / انرژی / شریعتی
کاهش زمان تنفس خوراک تحویلی با قانون توسعه پتروپالایشگاه‌ها مغایرت دارد
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به مصوبه اخیر پارلمان درباره کاهش تنفس خوراک تحویلی پترو پالایشگاه‌ها گفت: این مصوبه با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی و اصل 110 قانون اساسی مغایرت دارد.
تعلل 2.5 ماهه گمرک در ابلاغ حکم قضایی 420 کانتینر لوازم خانگی
۱۹ ساعت قبل / گمرک / مجلس شورای اسلامی / لوازم خانگی / نمایندگان مجلس
تعلل 2.5 ماهه گمرک در ابلاغ حکم قضایی 420 کانتینر لوازم خانگی
نماینده خمین در مجلس از اینکه گمرک در ابلاغ حکم قضایی 420 کانتینر لوازم خانگی تعلل 2.5ماهه داشته است انتقاد کرد.
فارس من| پیگیری روند اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان‌ها
۲۵ ساعت قبل / محمدباقر نوبخت / محمدباقر نوبخت / سازمان زندان‌ها / بودجه / محمد مهدی حاج محمدی / رئیس سازم
فارس من| پیگیری روند اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان‌ها
در دیدار حضوری رئیس سازمان زندان‌ها با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مراتب سپاسگزاری از بابت صدور دستور اجرای قانون تسری از طرف جامعه زندانبان کشور به وی ابلاغ و روند اجرایی شدن قانون مذکور مورد پیگیری واقع شد.
۲۵ ساعت قبل
هشدار وزارت بهداشت درمورد افزایش تولدهای تقویمی
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی به معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، نسبت به افزایش انجام تولدهای تقویمی به روش سزارین طی چند سال گذشته هشدار داد. قاسم جان بابایی گفت: دستکاری یا تولد زودهنگام یا دیرتر از زمان اصلی، ضمن تحمیل هزینه اضافی به خانواده‌ها و سیستم درمان، باعث ایجاد عوارض جسمانی و به خطر افتادن سلامت مادر و نوزاد می‌شود. وی همچنین در این ابلاغیه خواستار بررسی عملکرد بیمارستانها و پزشکان در سزارین‌های تقویمی ۹/۹/۹۹ شده و تصریح کرده است: با بیمارستانها و پزشکان دارای سابقه آمار بالای سزارین مدیریت نشده، برخورد خواهد شد.
۲۷ ساعت قبل
​«سینما آفریقا» تهران تحویل حوزه هنری شد
سینما آفریقا تهران ضمن تحویل به حوزه هنری، در اولویت فاز دوم طرح توسعه سینماهای حوزه هنری قرار گرفت. به گزارش ایلنا، سید مصطفی حسینی، مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» با اعلام خبر واگذاری «سینما آفریقا» تهران به حوزه هنری گفت: پیروی ابلاغیه دفتر مقام معظم رهبری مبنی بر واگذاری سینماهای تحت پوشش بنیاد مستضعفان به حوزه هنری و پیگیری‌های انجام شده، سرانجام دوشنبه ۳ آذرماه این سینما رسما تحویل موسسه «بهمن سبز» شد تا بزودی به پردیس مجهز چندساله تبدیل شود. وی افزود: موسسه «بهمن سبز» در راستای طرح تحول سینماهای حوزه هنری در سراسر کشور، به زودی پروژه بازسازی و توسعه این سینمای باسابقه و ماندگار ایران را طراحی و آغاز خواهد کرد. حسینی درباره جزئیات این طرح گفت: در این طرح، «سینما آفریقا» به پردیس مجهزی با بیش …
۲۷ ساعت قبل
عملکرد بانک توسعه تعاون با رویکرد و کارکرد توسعه‌ای انجام می‫شود
سعید معادی معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون: عملکرد بانک توسعه تعاون با رویکرد و کارکرد توسعه‌ای انجام می‌گیرد.سعید معادی معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون که به منظور بررسی عملکرد شش‌ماهه اول سال جاری و میزان تحقق برنامه ابلاغی به استان گیلان عزیمت کرده بود در جلسه ارزیابی عملکرد این استان بابیان اینکه عملکرد کیفی سازمان به کیفیت سرمایه انسانی آن ارتباط مستقیم دارد و راهبری مناسب و هدفمند سرمایه انسانی که منطبق با اهداف و برنامه‌ها باشد می‌تواند نتایج مطلوبی برای سازمان و ذی‫نفعان را به همراه داشته باشد اظهار کرد: ایجاد نگرش منطقی در سرمایه انسانی و ظرفیت‌سازی و توسعه آنان با استفاده از آموزش‌های مرتبط با مباحث نظری و کاربردی که سرمایه انسانی را از حیث علم و عمل …
۲۷ ساعت قبل
کاهش۸۰ درصدی ترافیک درساعات ممنوعه
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه جریمه خودروها توسط دوربین‫ها آغاز شده است، گفت: جریمه تردد در ساعات ممنوعه شبانه در پایتخت مبلغ ۲۰۰ هزار تومان است.به گزارش مهر، سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی شهر امن که از شبکه تهران پخش شد، اظهار کرد: محدودیت‌هایی کرونایی که جنبه ترافیکی داشت و برای ممنوعیت تردد بود از روز شنبه اول آذر ماه از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح ابلاغ و اعمال شد که برای وسائط نقلیه مختلف در سطح شهرها بود. وی گفت: در شب اول چون نیاز به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی داشت با پیام‌های هشداری و آموزشی کسانی که قصد تردد داشتند را هوشیار کردیم و رسماً از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح افرادی که در این ساعت و اعلام محدودیت در سطح شهر تردد داشتند به وسیله دوربین‌ها جریمه …
۲۷ ساعت قبل
تعادل در بازار گوشت قرمز و مرغ با افزایش ترخیص نهاده‌های دامی
وزیر صمت با بیان اینکه به‌عنوان تامین‌کننده نهاده‌های دامی، تاکنون 4/ 1 میلیون تن کالا را از گمرکات ترخیص کرده‌ایم، گفت: براساس تقسیم وظایفی که با وزارت جهاد کشاورزی داشته‌ایم، مسوولیت تنظیم بازار در حوزه گوشت قرمز، مرغ و تخم‌مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است. به گزارش وزارت صمت، علیرضا رزم‌حسینی افزود: در مجموع ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بندرعباس و بندر امام خمینی (ره) وجود داشت که با توجه به دستور (ابلاغیه) رئیس‌جمهور، به سرعت در حال ترخیص است. وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: کالاهای ترخیص‌شده، تحویل وزارت جهاد کشاورزی می‌شود که این وزارتخانه باید از طریق سامانه بازارگاه نسبت به توزیع آن اقدام کند. بنابراین کار نظارت بر توزیع این محصولات نیز بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد …
۲۷ ساعت قبل
بلاتکلیفی صرافی‌ها به رغم ابلاغیه بانک مرکزی
طبق اطلاعیه کانون صرافان بر مبنای اعلام بانک مرکزی، صرافی‌های سراسر کشور می‌توانند با 50 درصد ظرفیت به فعالیت خود ادامه دهند. ولی از آنجا که بخش زیادی از صرافی‌ها در مراکز تجاری هستند، بالاجبار تعطیل شده‌اند. مابقی صرافی‌هایی که در پاساژها و مراکز تجاری نیستند نیز از سوی پلیس اماکن استان تهران به‌دلیل نبودن اسم صرافی‌ها در لیست مذکور، اخطار پلمب دریافت کرده‌اند. از آنجا که صرافی‌ها طبق قانون زیر نظر بانک مرکزی هستند و بانک مرکزی نیز صرافی‌ها را به ادامه فعالیت با نصف ظرفیت خود مجاز دانسته است. بنابراین مقتضی است هماهنگی لازم برای عدم تداخل در حوزه فعالان، از سوی نهادهای ذی‌ربط اتخاذ شود.
۲۷ ساعت قبل
رئیس پژوهشگاه نیرو منصوب شد
وزیر نیرو با صدور حکمی رئیس پژوهشگاه نیرو را منصوب کرد. به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه، با صدور حکمی، احد ضابط را به‌عنوان رئیس جدید پژوهشگاه نیرو منصوب و از تلاش‌های محمدصادق قاضی‌زاده در زمان تصدی این سمت قدردانی کرد. حکم احد ضابط در چارچوب برنامه‌های ابلاغی وزیر نیرو درخصوص اعمال فرآیند شایسته‌گزینی به‌عنوان معیار اصلی انتخاب، صادر شده است.
اجرای ۱۲۳ پروژه منطقه۱۵ را نونوار می‌کند
۲۷ ساعت قبل
اجرای ۱۲۳ پروژه منطقه۱۵ را نونوار می‌کند
حدود ۱۲۳ پروژه توسعه محلی در نواحی هفت‌گانه منطقه 15 با رویکرد «مردم محوری» اجرا می‌شود. شهردار منطقه۱۵ دراین‌باره گفت: «37پروژه در فاز نخست و 86 پروژه در فاز دوم با مجموع اعتباری بالغ بر 57 میلیارد تومان با هدف جلب مشارکت و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان به تأیید و تصویب نهایی رسیده‌است.» «وحیدرضا محمدی» با بیان اینکه پروژه‌های ابلاغی مرحله نخست مربوط به محله‌های دارای بافت فرسوده در محدوده شهرداری نواحی 1 و 2 است که توسط مدیران دفاتر توسعه محله‌ای شناسایی و احصا شده است، افزود: «از این‌رو 15 پروژه …
صنعت/ جنجال بر سر شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد
۲۷ ساعت قبل
صنعت/ جنجال بر سر شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد
بار دیگر نظام قیمت‌گذاری دستوری وزارت صنعت جنجال آفرید و به اعتراض تولید کننده‌های فولاد منجر شد. به باور مخالفان، اجرای شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد که به تازگی ابلاغ شده، به توزیع رانت، کاهش درآمد شرکت‌های تولید‌کننده فولاد و کاهش صادرات منجر خواهد شد. به گزارش همشهری، شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد هفته گذشته ابلاغ شد اما این شیوه‌نامه به‌دلیل تعیین نظام قیمت‌گذاری دستوری با مخالفت شرکت‌های فولاد ساز مواجه شده است. این شیوه نامه که با عنوان شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای فولاد ابلاغ شده، …
۲۷ ساعت قبل
بخشی از خدمات سازمان تامین‌اجتماعی غیرحضوری شد
 سازمان تأمین اجتماعی5 خدمت جدید مورد نیاز متقاضیان و ذینفعانش را از این پس در قالب طرح ۳۰۷۰ به‌صورت غیرحضوری ارائه می‌دهد. علی اکبر ربیع زاده، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی به خبرگزاری مهر گفت: وضعیت دریافت مستمری، استعلام ارتباط بیمه‌ای بیمه‌شدگان در سامانه خدمات غیرحضوری، درخواست تکمیل سوابق کسری از ماه، ابلاغ مفاصاحساب واگذارنده و پیمانکار در سامانه خدمات الکترونیکی سازمان، برای کلیه پیمانکاران و واگذارندگان کار سراسر کشور، ثبت‌نام غیرحضوری افراد تبعی توسط بیمه …
آرامش موقت بازار اجاره در دوره کرونا
۲۷ ساعت قبل
آرامش موقت بازار اجاره در دوره کرونا
بازار اجاره همچنان در حال همسان‌سازی قیمت با بازار مسکن است؛ اما با توجه به اینکه قراردادهای اجاره موجود با مصوبه ستاد مقابله با کرونا مشمول تمدید اجباری در دامنه قیمتی 15 تا 25درصد شده‌اند، فعلا جهش قیمتی بازار اجاره فقط دامنگیر بخش کوچکی از بازار شده است. به‌گزارش همشهری، به‌دنبال ابلاغ مصوبه مردادماه ستاد مقابله با کرونا، همه قراردادهای اجاره مسکونی که در دوره کرونا سررسید می‌شوند تا 3‌ماه بعد از اعلام شرایط عادی کرونا از سوی وزارت بهداشت، به‌صورت خودکار تمدید می‌شوند و حداکثر افزایش قیمت برای …
نامه رئیس‌فرهنگستان‌علوم‌پزشکی به دبیرکل‌سازمان‌ملل
۲۹ ساعت قبل
نامه رئیس‌فرهنگستان‌علوم‌پزشکی به دبیرکل‌سازمان‌ملل
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد مراتب اعتراض خود را در باره وقوع فاجعه انسانی و گرسنگی در یمن به وی ابلاغ کرد.
ترکیه سفرای آلمان، ایتالیا و اتحادیه اروپا را احضار کرد
۳۰ ساعت قبل
ترکیه سفرای آلمان، ایتالیا و اتحادیه اروپا را احضار کرد
شبکه خبری الجزیره دقایقی پیش گزارش داد که وزارت امور خارجه ترکیه عصر امروز سفرای آلمان و ایتالیا و اتحادیه اروپا در آنکارا را احضار و مراتب اعتراض خود به بازرسی یک کشتی باری ترکیه‌ای توسط ناو آلمانی را به آنها ابلاغ کرده است.
بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان برای تولید و توزیع برق اختصاص یافت
۳۱ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / سازمان برنامه و بودجه / شرکت توانیر / برق / هدفمندی یارانه
بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان برای تولید و توزیع برق اختصاص یافت
تهران - ایرنا - سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: هزینه تولید، انتقال، توزیع و فروش و خرید برق از نیروگاه‌های خصوصی به صورت سه ماهه و در سقف ۱۰۰ درصد اعتبارات به مبلغ بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ابلاغ شده است.
دیدار سفیر افغانستان در ایران با قالیباف
۳۲ ساعت قبل
دیدار سفیر افغانستان در ایران با قالیباف
سفیر افغانستان در ایران در دیدار با رئیس مجلس با ابلاغ پیام تشکر دولت و ملت افغانستان را بابت حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از روند صلح افغانستان و استقرار دولت قانونی این کشور از سیاست‌های کشورمان بابت میزبانی از مهاجران افغانستانی قدردانی کرد.
آغاز فعالیت ۶۱ پایگاه حافظ سلامت در نجف آباد
۳۲ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
آغاز فعالیت ۶۱ پایگاه حافظ سلامت در نجف آباد
فرماندار نجف آباد گفت: در راستای اجرای دستورالعمل های جدید ابلاغی برای مهار شیوع کرونا، پایگاه‌های حافظان سلامت با همکاری بسیج، ائمه جماعت مساجد و شبکه بهداشت و درمان در شهرستان نجف آباد آغاز به کار کرد.
مدیرکل دفتر استاندار خراسان جنوبی منصوب شد
۳۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / منطقه خراسان جنوبی
مدیرکل دفتر استاندار خراسان جنوبی منصوب شد
با ابلاغ استاندار خراسان جنوبی، احمد محبی به سمت مدیر کل دفتر منصوب شد.
هشدار وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها و پزشکان درباره تولدهای ۹۹/۹/۹
۳۳ ساعت قبل / نوزاد / خانواده / زنان - سزارین
هشدار وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها و پزشکان درباره تولدهای ۹۹/۹/۹
معاون درمان وزارت بهداشت در ابلاغی به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور درخصوص افزایش انجام تولدهای تقویمی به روش سزارین طی چند سال گذشته هشدار داد.
استعلام تست کرونای مسافران ناوگان جاده‌ای الزامی شد
۳۴ ساعت قبل
استعلام تست کرونای مسافران ناوگان جاده‌ای الزامی شد
با هدف اعمال نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در جابجایی مسافران با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای، شرایط و ضوابط استعلام وضعیت سلامت مسافران این ناوگان از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی به مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ابلاغ شد.
ابلاغ قانون «تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی»
۳۴ ساعت قبل / روحانی / رئیس جمهور / ابلاغ / بیمه همگانی / حوادث طبیعی
ابلاغ قانون «تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی»
رئیس‌جمهور یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا به وزارت امور اقتصاد و دارایی ابلاغ کرد.
۳۷ ساعت قبل
ابلاغ موافقت‌نامه تأسیس مرکز منطقه‌ای مدیریت خطرپذیری زلزله
هیأت‌وزیران در جلسه بیست‌وهشتم آبان ۱۳۹۹، با صدور مجوز به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقت‌نامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد درخصوص تأسیس مرکز منطقه‌­ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب­‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا موافقت کرد.
مراتب ثبت ملی ۱۰ اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار گلستان ابلاغ شد
۳۷ ساعت قبل / گردشگری / علی ‌اصغر مونسان / گلستان
مراتب ثبت ملی ۱۰ اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار گلستان ابلاغ شد
تهران- ایرنا- وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌های جداگانه به استاندار گلستان، مراتب ثبت ۱۰ اثر فرهنگی‌تاریخی را ابلاغ کرد.
هشدار، زایمان‌های لاکچری ممنوع!
۳۷ ساعت قبل
هشدار، زایمان‌های لاکچری ممنوع!
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی به معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به افزایش انجام تولدهای تقویمی به روش سزارین در طی چند سال گذشته، این موضوع را برخلاف برنامه ها و سیاست های اجرایی وزارت بهداشت در حوزه ترویج زایمان طبیعی و کاهش سزارین های الکتیو دانست.
دانشگاه‌های معین کشور مشخص  و حکم آنها ابلاغ شد/آمایش آموزش عالی برعهده دانشگاه های معین
۳۸ ساعت قبل / آموزش عالی / وزارت علوم / دانشگاه / فناوری
دانشگاه‌های معین کشور مشخص و حکم آنها ابلاغ شد/آمایش آموزش عالی برعهده دانشگاه های معین
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشگاه‌های معین مشخص شدند و حکم همه آنها ابلاغ شده است ، گفت: دبیرخانه‌های استانی شورای مدیریت آموزش عالی استانی دانشگاه معین و انتصاب دبیر آنها تشکیل خواهدشد.
دستورعمل نحوه جبران آثار افزایش قیمت ارز در پیمان‌های صنعت نفت ابلاغ شد
۳۸ ساعت قبل
دستورعمل نحوه جبران آثار افزایش قیمت ارز در پیمان‌های صنعت نفت ابلاغ شد
دستورعمل تکمیلی نحوه جبران آثار ناشی از افزایش قیمت ارز در پیمان‌های ریالی فاقد تعدیل صنعت نفت (تمدید بخشنامه سال ۱۳۹۵) از سوی معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت ابلاغ شد.
جزئیات استعلام کرونایی‌ها برای صدور بلیت هواپیما
۳۸ ساعت قبل
جزئیات استعلام کرونایی‌ها برای صدور بلیت هواپیما
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی از اتصال کامل سیستم‌های فروش بلیت هواپیما و همه مراحل پذیرش و سوار شدن مسافران در فرودگاه‌های کشور به سامانه وزارت بهداشت و استعلام مبتلایان به کرونا خبر داد. ابولقاسم جلالی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی جدید ابلاغ…
ثبت جریمه خودرو‌های متخلف تهران توسط دوربین‌ها از شب گذشته آغاز شد
۳۹ ساعت قبل / محدودیت های کرونایی
ثبت جریمه خودرو‌های متخلف تهران توسط دوربین‌ها از شب گذشته آغاز شد
رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح که از اول آذر در راستای محدودیت‌های جدید کرونایی ابلاغ شد، گفت: در شب اول پیام‌های هشداری و آموزشی اعمال، و از شب گذشته رسما از ساعت ۲۱ به بعد ثبت جریمه خودرو‌های متخلف توسط دوربین‌ها آغاز شد.
کمک سرانه آموزشی به مدارس استثنایی کشور، بزودی
۳۹ ساعت قبل
کمک سرانه آموزشی به مدارس استثنایی کشور، بزودی
حسینی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از ابلاغ اعتبار ۸۰ میلیارد ریالی کمک سرانه آموزشی مدارس استثنایی طی چند روز آینده خبر داد.
ابلاغ قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی به ۶۰ میلیون نفر
۳۹ ساعت قبل
ابلاغ قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی به ۶۰ میلیون نفر
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی را به حسن روحانی رئیس جمهور ابلاغ کرد.
شیوه نامه جدید فولاد، رانت را محدود می‌کند
۳۹ ساعت قبل / انجمن نوردکاران فولادی / فولاد / رانت اقتصادی
شیوه نامه جدید فولاد، رانت را محدود می‌کند
انجمن نوردکاران فولادی ایران در بیانیه ای اعلام کرد: با شیوه‌نامه ابلاغ شده دولت و طرح در دست تهیه و تدوین مجلس، رانت در بازار فولاد محدود می‌شود.
خبر برای سهامداران فولاد
۴۰ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / فولاد
خبر برای سهامداران فولاد
نماد فولاد پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ابلاغیه شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد توضیحاتی ارائه داد. نوشته خبر برای سهامداران فولاد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •