شنبه, ۲۶ خرداد, ۱۴۰۳ / 15 June, 2024
مجله ویستا

باردار نشدم حتی با مصرف دارو


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من 20 سالمه. 6 ماه اقدام به بارداری بی نتیجه داشتم. دو ماهه متفورمین، اسید فولیک و پروژسترون می خورم. ماه قبل 9 روز لکه بینی داشتم. از 22 سیکلم و این ماه 25 دوباره دچار لکه بینی دو روزه شدم. قطره ویتاگنوس هم مصرف کردم ولی قطعش کردم. لطفا راهنماییم کنید درضمن  pco هستم. من چه مشکلی دارم؟
پاسخ دکتر زینب السادات موسوی فخر، متخصص زنان و زایمان:
شما دوست عزیز با توجه به اینکه ذکر کرده اید pco هستید باید آزمایش بدهید تا مشخص شود چه مشکلی باعث pco شما شده است آیا مشکل تیروئید دارید یا مشکلات هورمونی دیگری؟ باید ابتدا با آزمایش دلیل آن را متوجه شوید و سپس به دنبال درمان باشید. اگر وزن شما زیاد است باید آن را کم کنید. شش ماه هم برای اقدام به بارداری مدت زیادی نیست و با توجه به سن شما باید تا یکسال صبر کنید اگر بعد از یک سال نتیجه نگرفتید باید دنبال درمان جدی باشید. در مورد لکه بینی هم باید از طریق مراجعه به پزشک، معاینه، انجام سونوگرافی و آزمایش به علت آن پی ببرید. 
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد