سه شنبه, ۲ مرداد, ۱۴۰۳ / 23 July, 2024
مجله ویستا

حسرت بچه‌دار شدن با این خوراکی ها(2)


در بدن خانم‌ها ۲ عدد تخمدان، یکی در سمت راست و دیگری درسمت چپ قرار دارد این تخمدان‌ها حاوی میلیون‌ها تخمک بنیادی می‌باشند، این تخمک‌های بنیادی به مرور به تخمک اولیه و سپس تخمک‌های ثانویه تبدیل شده و ساختمان آن‌ها متکامل‌تر می‌شود. تخمک ثانویه به آهستگی بزرگ شده و در داخل آن مقداری آب نیز جمع می‌شود، در این مرحله به هنگام آزاد شدن تخمک اندازه آن نیز حدود ۱ الی ۲ میلی‌متر می‌شود و با چشم غیر مسلح نیز قابل رؤیت است، در حالیکه اندازه آن در ابتدا در حد سلول می‌باشد. در مطلب پیش درباره ناباروری و مسبب های کیست تخمدان صحبت شد، در ادامه توضیحاتی دیگر آمده است:
از آلودگی هوا با سرب تا ناباروری
آلودگی هوای با سرب، یکی از عوامل عمده این بیماری بانوان و همچنین سبب ناباروری آن‌ها می‌شود و بدین طریق از جمعیت کاسته می‌شود و نوزادانی هم که به دنیا می‌آیند انرژی کمی دارند و در آینده نظاره‌گر جمعیتی مریض و ناتوان خواهیم بود.

حسرت بچه‌دار شدن با این خوراکی ها(2)


وی درخصوص تغذیه نامناسب بیان کرد: متأسفانه امروزه تغذیه سنتی را کنار گذاشته‌ایم و به سمت غذاهای فست فود گرایش پیدا کرده‌ایم و این امرسبب بروز بسیاری از بیماری شده است.
چه نانی مصرف کنیم تا بیمار نشویم؟
نان سفید، نان باگت، نان‌های صنعتی با آرد بدون سبوس پخته می‌شوند این قبیل از نان‌ها انرژی بدن را از بین می‌برند و همچنین سبب گرفتگی کبد و هزاران مشکل دیگر می‌شوند.
این مدرس طب سنتی افزود: بهترین نوع گوشت، گوشت گوسفند می‌باشد و ما به تمامی افراد توصیه می‌کنیم تا حتی‌الامکان از این نوع گوشت استفاده کنند.
مصرف این قبیل روغن‌ها ممنوع
روغن‌های صنعتی نظیر روغن پالم، روغن مایع، جامد و سرخ کردنی که امروزه در بازار دارای تبلیغات بسیاری هستند، بیماری‌زا می‌باشند.
روغن‌های مجازی که بر سلامتی افراد تأثیر منفی ندارند، عبارتند از: روغن کنجد، روغن زیتون و روغن‌های حیوانی. اگر کاکائو را با این قبیل از روغن‌ها مجاز و همچنین با شکر طبیعی و با استفاده از عسل تهیه شود، هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت.
آیا مصرف کاکائو سبب ایجاد پلی کیستیک می‌شود؟
دکتر اکبری درخصوص مصرف کاکائو واثرات آن بیان کرد: کاکائو بسیار بد نیست اما سوداز می‌باشد در درجه اول مشکل این قبیل شکلات‌ها، روغن مورد استفاده در تهیه آن‌ها است. روغن پالمی که اغلب در شکلات سازی استفاده می‌شود ارزان قیمت بوده و سبب آسیب دیدن سلول‌ها می‌شود. در درجه دوم شکر مفیدی که با کاکائو مخلوط می‌کنند، دارای یکسری عوارض می‌باشد. اگر کاکائو را خودتان با روغن حیوانی درست کنید، مشکلی نخواهید داشت.
گیاهانی که هورمون‌های زنانه را تنظیم می‌کنند
ما به خانم‌هایی که دارای کیست تخمدان هستند توصیه می‌کنیم که برای رفع مشکل خود از این 2روش درمانی استفاده کنند.
یکی از این روش‌ها برای خانم‌هایی است که تعداد دفعات تغییرات هورمونی برای آن‌ها زیاد است معمولا ما به این افراد توصیه می‌کنیم تا از گیاه پنج انگشت استفاده کنند، البته قرصی از روی این گیاه بنام آلگوگل ساخته شده که ما معمولا مصرف روزانه قرص را به این قبیل بیماران توصیه می‌کنیم. روش دیگر برای افرادی است که تعداد دفعات تغییرات هورمونی بدن آن‌ها کم است و یا اصلا این تغییرات درآن‌ها انجام نمی‌شود، این قبیل بیماران باید روزانه به میزان 1 استکان عرق رازیانه با مقداری عسل مخلوط کنند و سپس میل نمایند.
دکتر اکبری در پایان گفت: خواهش من این است که بیماران هیچ‌گاه بطور خود سرانه و بدون مراجعه به پزشک داروهای ذکر شده را مصرف نکنند.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.