پنجشنبه, ۴ مرداد, ۱۴۰۳ / 25 July, 2024
مجله ویستا

فوتبال ایران پاک است


فوتبال ایران پاک است

آشفتگی فوتبال ایران طی سال گذشته واقعاً ما را به این نکته رسانده بود که شاید مسائلی چون دوپینگ و این دست حرف ها وارد آن شده است اما تمام احتمالات منفی از آب درآمد چون فوتبال ایران پاک پاک است

روز گذشته خبری بسیار خوشحال‌کننده برای فوتبال اعلام شد. خبر مربوط به نتایج تست دوپینگ مرحله پلی‌آف لیگ برتر و بازیکنان تیم‌ملی می‌شد. البته غیر از این نیز انتظار نمی‌رفت و همان چیزی که می‌خواستیم شد و نتیجه دوپینگ بازیکنان منفی اعلام شد.

یعنی نه در مرحله پلی‌آف مسابقات لیگ برتر و نه در بین بازیکنان تیم‌ملی حتی یک مورد دوپینگ یا مشکوک به دوپینگ وجود نداشت و این یعنی فوتبال ایران پاک پاک است.

فوتبال ایران در سال گذشته و حتی امسال حواشی بسیار زیادی داشت. حوادث بسیار زیادی فوتبال ایران را تحت تأثیر قرار داد و هر بار جنجالی بسیار بزرگ را به‌وجود آورد که در زمان خود لطمات بسیار جبران‌ناپذیری به فوتبال ایران وارد کرد. در طول مسابقات لیگ برتر نیز هزاران بار تحت تأثیر شایعات مختلف قرار گرفت اما همچنان به کار خود ادامه داد. نمونه بارز و اوج این شایعات مربوط به پلی‌آف لیگ برتر می‌شد که چند تیم به شدت نسبت به قضیه دوپینگ و بازیکن جعلی و... اعتراض داشتند.

در این بین کار کمیته ضددوپینگ فدراسیون فوتبال که کاملاً مستقل عمل می‌کند نیز در نوع خود بسیار سنگین شد و برای اینکه به تمام شایعات پایان دهد به طور کاملاً دقیق از بازیکنان مرحله پلی‌آف لیگ برتر و همین طور بازیکنان تیم‌ملی تست دوپینگ گرفت.

تست دوپینگ بسیار موشکافانه و دقیق گرفته شد و گفته می‌شد که در آستانه پرواز تیم‌ملی به مالزی جواب آن اعلام می‌شود که صبح روز گذشته و بعد از اینکه تیم‌ملی به مالزی رفت پاسخ نهایی دوپینگ اعلام شد. اینکه فوتبال ایران ثابت کرد با تمام حواشی‌اش کاملاً سالم است بسیار خوب و البته قابل تقدیر است چرا که نشان دادیم فقط به فوتبال فکر می‌کنیم و فوتبال را تحت هر شرایطی پاک می‌خواهیم.

آشفتگی فوتبال ایران طی سال گذشته واقعاً ما را به این نکته رسانده بود که شاید مسائلی چون دوپینگ و این دست حرف‌ها وارد آن شده است اما تمام احتمالات منفی از آب درآمد چون فوتبال ایران پاک پاک است.

تمام مشکلات به نوعی در حال پایان است، اساسنامه تأیید شد و تیم‌ملی نیز با قدرت بسیار بالایی به جام ملت‌ها اعزام شد. حالا می‌توان افق‌های بسیار روشنی برای فوتبال ایران تصور کرد و البته باید به بعضی از مدیران باشگاه‌ها گفت به راحتی با آبروی بعضی از باشگاه‌ها، بازیکنان و مربیان بازی نکنند چرا که فوتبال ایران پاک است و نباید با چنین اتهاماتی به آن خدشه وارد کرد و با آ‌بروی خیلی‌ها بازی کرد. حتی در برخی از موارد گفته می‌شد که در تیم‌ملی نیز بازیکن دوپینگی وجود دارد اما خوشبختانه همه چیز ختم به خیر شد و در شرایطی که تازه فیفا اساسنامه را قبول کرده و البته تیم‌ملی شرایط بسیار حساسی دارد و می‌خواهیم بعد از ۳۱ سال قهرمان آسیا شویم، مشکل دوپینگ به‌وجود نیامد.

البته موارد مشکوکی نیز دیده شد که هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و بعضی از بازیکنان چه در باشگاه‌ها و چه در تیم‌ملی به علت مصدومیت اردو را ترک کردند که نمی‌توان در خصوص آنها اظهارنظر دقیقی داشت.

فوتبال امروز فوتبال بسیار پرحاشیه‌ای است و گاهی اوقات دیده می‌شود در آن سوی مرزها عده‌ای از بازیکنان بزرگ با مشکل دوپینگ مواجه می‌شوند. این گونه مسائل در فوتبال امروز دنیا امری بسیار عادی است اما به خودمان می‌بالیم که فوتبال ایران پاک پاک است و هیچ مشکلی ندارد.تیم‌ملی پاک به جام ملت‌ها رفت، ‌پلی‌آف پاک به اتمام رسید و این می‌تواند تنها نقطه مثبت فوتبال پرحاشیه‌ ایران باشد.