چهارشنبه, ۲۳ خرداد, ۱۴۰۳ / 12 June, 2024
مجله ویستا

حرفی از جنس زمان


حرفی از جنس زمان

ساعت از منظر مد و سلامت

هرچند قیمت طلا سر به فلک کشیده و قاشق به دل خیلی‌ها؛ اما باز از هر دری که وارد شوید، نمی‌توانید منکر این حرف شوید که «وقت طلاست». شاید بالا رفتن قیمت طلا هم با این سرعت تلنگری باشد برای شما که نسبت به این نعمت طلایی (یعنی عمرتان) کمی سهل انگارید...

نگاهی به ساعتتان بیندازید و ببینید چطور تندتند قدم برمی‌دارد و کلاف عمر شما را از هم باز می‌کند. راستی ساعتتان چقدر دقیق است؟ عقربه‌هایش سر جای خودشان است یا کمی عقب و جلوتر از آنچه باید باشند؟ همه اینها را گفتیم تا نگاهی به ساعتتان بیندازید چون این هفته در صفحه «مد و سلامت» می‌خواهیم از آن بگوییم.

● توفان ساعت جیبی

ساعت‌های جیبی توفانی در جهان ساعت‌ها برپا کردند. آنها معمولا برای افراد ثروتمند و مشهور ساخته می‌شوند و امروزه دوباره در اوج قرار گرفته‌اند. این ساعت جیبی که می‌بینید، مدل ساعت‌های جیبی سال ۱۹۳۰ است ولی با کمی تغییرات، سعی شده مدرن‌تر نشان داده شود. این ساعت می‌تواند تا سال‌ها از تاپ‌ترین ساعت‌ها باقی بماند بدون آنکه از ابهت آن کم شود.

● ساعت خلبانی و تکنولوژی پیچیده

سال ۲۰۱۲ سال ساعت‌های خلبانی است. این ساعت تازه‌وارد به ویژگی‌ها و تکنولوژی‌ پیچیده خود می‌بالد و از سرامیک جلا داده‌شده و با تکنولوژی بالا و ضدمغناطیس، مقاوم در برابر اسید و مانند تیتانیوم مهربان با پوست، ساخته شده است. بند نرم آن با قلابی تاشونده از فولاد ضدزنگ به‌راحتی دوردست بسته می‌شود.

● ساعت کلاسیک؛ زیبا و جذاب

این ساعت هم از مدل‌های کلاسیک است که علاوه بر زیبایی و جذابیت، تکنولوژی فوق‌العاده‌ای دارد. داشتن کورنوگراف آن را به ساعت‌های ورزشی شبیه کرده است با وجود این از ظرافتش کم نمی‌کند. بند ظریف و قهوه‌ای آن شبیه پوست تمساح است و طراحی اعداد و عقربه‌های زیبای آن، صفحه را برای خواندن ساعت بسیار راحت‌تر کرده است.

● ساعت مستطیلی؛ مخصوص آقایان شیک‌پوش

ساعتی شیک و فوق‌العاده با تکنولوژی بالا،‌ دقیق و کارآمد. این ساعت از استیل ضدزنگ و ضدحساسیت ساخته شده است و با قاب براق و صیقل داده شده و شیشه کریستال ضدخش با تابشی خیره‌کننده به راحتی موردپسند آقایان شیک‌پوش قرار می‌گیرد.

● ساعت ورزشی

ساعت‌های اسپرت هم مثل بقیه ساعت‌ها هر سال با طراحی‌های متفاوت‌تر و با تکنولوژی‌ بالاتر عرضه می‌شوند. این مدل، جدیدترین مدل ساعت ورزشی است که به رنگ طلایی طراحی شده است. برای راحت خوانده شدن، اعداد دیجیتالی آن بزرگ‌تر از حد معمول نشان داده می‌شود و مانند ساعت‌های ورزشی از امکاناتی مثل فشارسنج، کورنومتر، فاصله‌سنج و... برخوردار است.

● ساعت مستطیلی؛ مخصوص مراسم خاص

ساعت‌های مستطیلی هنوز هم از ساعت‌های مد روز هستند. این ساعت جذاب، شیک و در عین زیبایی ساده، نه آنقدر تجملی است که فقط در مراسم خاص استفاده شود و نه آنقدر ساده که دیده نشود. طراحی زیبا و ظریف صفحه ساعت به همراه نگین‌های دور، جذابیت و درخشش خاصی به آن داده است. استیل ضدزنگ و ضدحساسیت و شیشه کریستالی ضدخش آن را مناسب استفاده‌های مکرر می‌کند.

● ساعت سرامیکی؛ پرطرفدار

این ساعت با ظاهری تقریبا اسپرت همراه با ظرافت‌های چشم‌نواز و نگین‌های اطرافش از مدرن‌ترین ساعت‌هاست. ساعت سرامیکی چندکاره بانوان، ترکیبی از ویژگی‌های خوب فولاد ضدزنگ با درجه بالا و سرامیک آینه‌ای صیقل‌داده شده به رنگ سیاه یا سفید از پرطرفدارترین ساعت‌های سال بوده است که کاملا هماهنگ با هر نوع لباس می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. بند لاستیکی‌اش آن را در ردیف ساعت‌های راحت قرار می‌دهد.

● خانم ها بخوانند

ساعت برای خانم‌ها همیشه از لوازم شیک و مدرن بوده است. ساعت می‌تواند شخصیت یک خانم را بیان کند یا حتی سبک زندگی او را نشان دهد. هر خانمی به دنبال آن است که از هر لحظه زندگی پویای خود باخبر باشد و به همین دلیل است که ساعت‌ها بخش مهمی از لوازم خانم‌ها را به خود اختصاص می‌دهند.

● ساعت نگین‌دار؛ نهایت زیبایی

یک پلنگ نگینی به دام افتاده در دو حلقه الماس روی صفحه‌ای سیاه، نهایت زیبایی و مدرن بودن را به تصویر می‌کشد. این ساعت لوکس مثل سایر ساعت‌های سال ۲۰۱۲ تکنولوژی بالایی دارد که باعث می‌شود این گربه پرجنب‌وجوش را به آرامی روی صفحه ساعت به حرکت درآورد. بند ساعت هم طبق معمول ساعت‌های تجملی، از جنس پوست تمساح ساخته شده است.

● ساعت شاد و ساعت‌بازان جوان

برای ساعت‌بازان جوان، این ساعت با رنگ‌های غیرمعمول و پرطراوت و با طراحی مدرن شکل صفحه و شماره‌ها و عقربه‌های آن، ساعتی جذاب است. نوع طراحی این ساعت به گونه‌ای است که علاوه بر بند آن، می‌توان قاب شیشه ساعت را هم با سلیقه شخصی خود عوض کرد و از سرهم‌ کردن دوباره ساعت لذت برد.

● ساعت ورزشی و امکاناتش

این ساعت دیجیتالی با امکانات فوق‌العاده برای خانم‌های ورزشکار علاقه‌مند به مد روز طراحی شده است. علاوه بر کارایی‌و تکنولوژی‌ بالا، این ساعت ظرافت‌ها و زیبایی‌های ظاهری هم دارد. امکانات این ساعت شامل ماشین‌حساب، کورنومتر، کورنوگراف، ارتفاع‌سنج، فشارسنج، قطب‌نما و تکنولوژی GPS است، یعنی نهایت امکاناتی که از یک ساعت می‌توان انتظار داشت.

سمیرا امین