سه شنبه, ۲۶ تیر, ۱۴۰۳ / 16 July, 2024
مجله ویستا

درمان اختلال نعوظ مردان، چگونه؟


ال‌آرژنین، یکی از انواع اسیدهای آمینه است که تاریخچه جالبی دارد. درواقع، دانشمندان ‌این ترکیب را برای اولین بار در اوایل سال ۱۸۰۰ میلادی از شاخ حیوانات به دست آوردند.
امروزه، ال‌آرژنین به مکمل‌های مختلف اضافه می‌شود تا میزان اکسید نیتریک را در بدن افزایش بدهد.
 اگر ال‌آرژنین در مقادیر بالا مصرف شود، می‌تواند رگ‌های خونی را به انبساط بیشتر تحریک کند. همین ویژگی، جریان خون را در بدن تقویت می‌کند و درنهایت رسیدن به حالت نعوظ را برای مردان راحت‌تر می‌سازد. معمولا از ال‌آرژنین همراه با گلوتامات و هیدروکلراید یوهمبین به‌عنوان یکی از روش‌های درمانی اختلال نعوظ در مردان استفاده می‌شود.
 یکی از مطالعات منتشرشده در Journal of Sexual and Marital Therapy، یافته‌های جالب و مهمی را درباره ال‌آرژنین نشان می‌دهد. براساس این مطالعه، ترکیب ال‌آرژنین با پیکنوژنول (نوعی ترکیب حاصل‌شده از پوست درخت کاج) به درمان اختلال نعوظ کمک می‌کند. 
درواقع، بعد از ۳ ماه مصرف این ترکیب خاص، بسیاری از مردان می‌توانند نعوظ طبیعی را دوباره تجربه کنند. عوارض جانبی استفاده از ال‌آرژنین می‌تواند شامل ناراحتی‌های گوارشی، از جمله گرفتگی عضله‌های شکم و اسهال باشد. به‌علاوه، مکمل ال‌آرژنین می‌تواند با داروی ویاگرا تداخل ایجاد کند.