یکشنبه, ۲۷ خرداد, ۱۴۰۳ / 16 June, 2024
مجله ویستا

زن متولد مرداد


جز در مواردی كه یكی از والدین یک متولد مردادی، متولد خرداد، شهریور و یا دی باشند، باید دقیقا مراقب حساب مشترك بانكی خود با او باشید زیرا زنی كه در برج اسد متولد شده باشد، نمی …

جز در مواردی كه یكی از والدین یک متولد مردادی، متولد خرداد، شهریور و یا دی باشند، باید دقیقا مراقب حساب مشترك بانكی خود با او باشید زیرا زنی كه در برج اسد متولد شده باشد، نمی تواند برای خرید اشیاء لوكس، تزئین منزل و كادو برای دوستان خودداری كند. گنجه او همیشه مملو از لباسهای شیك و گران قیمت است و به همین دلیل هم در مهمانی ها و گردش ها،‌ منزل و خلاصه همه جا جزو خوش لباس های شیك و گران قیمت باشد، اما اجازه نمی دهد شیك پوشی، مد پرستی موجب جلف گرایی بشود. سلیقه اش معمولا نقص ندارد، بیشتر پیرو كفش و كیف ایتالیایی و پارچه های فرانسوی است ولو اینكه قدری گران تر باشند.

اگر رئیس خود یا دوست گران پایه ای را برای شام به منزل دعوت بكنید، خواهید دید كه خداوند میزبانی بهتر از همسر متولد مرداد ماه شما نمی توانست خلق كند. او نه تنها از آقای رئیس به بهترین وجه ممكن پذیرایی خواهد كرد، بلكه رفتارش چنان خواهد بود كه در خانم رئیس نیز حداكثر تأثیر ممكن را نیز می گذارد. این از خواص ذاتی زن متولد برج اسد است كه با تبسم شیرین و صادقانه خود فورا بر اطرافیان اعم از مرد یا زن، اثر دلنشینی می گذارد و جای خود را در دل ایشان باز می كند و مهمتر آنكه این پرتو دائمی و بدون سایه است.

به عنوان یك مادر، زن متولد برج اسد دنیایی عشق و محبت نثار كودكان خویش می سازد، با وجود این، هرگز نمی تواند خطاهای ایشان را تحمل كند و اگر چنین شد، به شدت سخت گیر می شود، در حالی كه وقتی پای خودش در میان است، عكس العملی به كلی متفاوت نشان می دهد. عشق شدید به بچه ها از یك سو و برخورداری از حس گذشت و بزرگواری از سوی دیگر موجب می شود كه اگر بچه ها خلافی نسبت به شخص او مرتكب بشوند، مثلا احترام وی را نگاه ندارند، فقط به سكوت و خود خوری اكتفا كند. البته این اتفاقی است كه خیلی خیلی به ندرت ممكن است رخ بدهد. او با ایشان به گفت و گو و صحبت می پردازد، اما در عین حال دقیقا مراقب است كه دستوراتش نادیده گرفته نشود. از دوستی اش سوء استفاده به عمل نیاید و در هر لحظه آماده باشند كه سر جای خود قرار بگیرند. با وجود آنكه یك چنین روشی بسیار مناسب و خوب است، این خطر كودكان زن متولد برج اسد را تهدید می كند كه در اثر پول زیادی كه برایشان خرج می شود و هرگز هیچ چیز از آنها دریغ نمی گردد، افراد پر توقع و پر مدعایی بار بیایند. مادر متولد مرداد در حمایت و دفاع از كودكان خویش همتا ندارد و خدا به داد كسی برسد كه موجبات ناراحتی ایشان را فراهم بیاورد و یا درباره آنها بد قضاوت كند. كودكان یك چنین زنی خیلی مستقل بار می آیند زیرا اولا او مغرورتر از آن است كه دائما به دنبال بچه هایش راه برود و در ثانی طبیعتا از مستقل بار آمدن بچه ها و ایجاد اعتماد به نفس احساس رضایت خاطر می كند. او از همان سال های اول زندگی به كودكان خویش پر و بال می دهد تا زندگی مستقلی داشته باشند اما به طور مستمر از دور مراقب ایشان است تا مبادا چشم زخمی به آنها برسد. بسیاری از مادران متولد مرداد در خارج از خانه كار می كنند، ولی بچه های ایشان هرگز با كمبود محبت و یا عدم مراقبت مواجه نمی شوند، زیرا خیلی به راحتی می تواند برنامه ای برای وظایف حرفه ای و مادرانه خویش تنظیم كند و ترتیبی بدهد كه هر دو وظیفه به نحو احسن انجام شوند.

گاهی اوقات اتفاق می افتد كه او متانت و وقار خود را از دست می دهد و تبدیل به زنی سرخوش و بازیگوش می گردد. در این اوقات از ته دل می خندد،‌بازی می كند، اما وقتی این شادی برطرف شد، اطرافیان باید فورا متوجه بشوند كه او دوباره همان زن سابق شده است. خودمانی شدن با غریبه ها را نمی پسندد، در حالی كه با دوستان نزدیك خود شوخی می كند و با آنها رفتاری بسیار صمیمانه و نزدیك دارد. اگرشما او را خوب و زیاد نمی شناسید، تصور نكنید كه این رفتارش شامل حال شما هم می گردد. او در یك جمع ده نفری ممكن است با نه نفر كه از دوستان نزدیك وی می باشند، شوخی بكند و لودگی در بیاورد، اما با نفر دهم كه او را خوب نمی شناسد، جدی باشد. از نظر وفاداری وضع او چنین است: من، من هستم و تو هم تو، و این هم عشق و زندگی مشتركمان، من تا زمانی با تو رو راست و صدیق خواهم بود كه تو هم این چنین باشی، حتی یك دقیقه بی صداقتی تو را بلا جواب نخواهم گذاشت.

اگر مشاهده كردید كه در جمع دوستان همیشه عروس محفل است و مردها لحظه ای از تعریف و تمجید او باز نمی ایستند، احساس حسادت نكنید زیرا به محض آنكه یكی از ایشان بخواهد ولو چندمیلیمتر پا از گلیم خود بیرون بگذارد، همان جا به قول معروف دمش را قیچی می كند. در مجالس و محافل تعریف و تمجید مردها از خود را یك امر كاملا طبیعی و عادی تلقی می كند،‌ او حتی ممكن است واكنش هایی نشان بدهد،‌ زیرا او در ته دل خوب می داند كه این همه وقار، غرور، عزت نفس، استقلال طلبی وی را از مركز دنیای لطیف زنانه دور می كند و پیوسته این نیاز را در خویشتن احساس می نماید كه باید به هر وسیله شده مطمئن شود، زنی است با تمام جذابیت های لازم برای زندگی و تمتع بردن از حمایت. این رفتار او به هیچ وجه این معنی را نمی رساند كه شما را دیگر دوست ندارد. یك نكته دیگر را نیز حتما در نظر داشته باشید. او خود را كاملا محق می داند كه از لباس، شكل، كار و یا موفقیت دوستان شما تعریف كند و در حضور شما با ایشان گرم بگیرد، اما وای به حال شما اگر بخواهید همین كار را نسبت به دوستان زن او انجام بدهید، اگر باد به گوش او برساند كه شما منشی خود را با اسم كوچك نه با نام فامیلش صدا زده اید، مطمئن باشید كه توفان وحشتناكی به وجود می آید و صدای غرش شیر در جنگل می پیچد.

طبیعی است یك چنین رفتاری دور از انصاف و منطق است، اما به قول معروف هر كه را طاوس باید جور هندوستان كشد. احتمالا یكی از دلایل اصلی چنین رفتاری این است كه زن متولد برج اسد گاهگاه باید یكسان بودن و هم تراز بودن خویش را با مردها به ثبوت برساند و به همین جهت با مردها می جوشد تا احساس یكسانی و تساوی حقوق كند.

از نظر شغلی زنی كه در ماه مرداد متولد شده باشد،‌ از هنرپیشگی سینما تا جراحی قلب را می تواند به خوبی انجام دهد، او در فرا گرفتن حرفها از استعداد وسیعی برخوردار است، شغل مورد علاقه اش معلمی، استادی دانشگاه و مخصوصا روانكاوی است، چون در این شغل اخیر با قابلیت زیادی كه در جلب اعتماد دیگران دارد، می تواند موفقیت های زیادی كسب كند. اگر به دنیای نویسندگی رو بیاورد، شاعر می شود و اشعار بسیار خوبی می سراید زیرا از لطافت طبع و ظرافت ذوق برخوردار است. اگر می خواهید با همسر متولد مرداد زندگی آرام و شیرینی داشته باشید، هرگز سعی نكنید بر او مسلط بشوید و مخصوصا یادتان باشد كه حس خودخواهی او را هرگز سركوب نكنید و غرورش را جریحه دار نسازید.