جمعه, ۲۵ خرداد, ۱۴۰۳ / 14 June, 2024
مجله ویستا

پیش دبستانی، کابوس فرزندم است!


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: دخترم امسال پيش دبستانيه دو ماه رو به زور و التماس مي بردمش. الان ديگه بدتر شده و دو هفته ست نمیره. البته بنده معلم هستم و در مرخصي به سر مي برم و چند هفته ديگه به مدرسه مي روم. اگر دخترم رو با خودم مدرسه ببرم و در كلاس پيش دبستاني مدرسه بزارم، بهتر مي شود يا باز اذيتم مي كند؟

پیش دبستانی، کابوس فرزندم است!


پاسخ دکتر میترا حکیم شوشتری، روان شناس کودک:
اگر فرار کودک شما از رفتن به پیش دبستانی به همراه درد شکمی، سر درد، نگرانی مداوم از دست دادن مادر، اختلال اضطراب و خواب های بد باشد، نیاز به مشاوره و درمان است. بردن کودک به همراه خود به مدرسه باعث می شود که کودک حمایت مادر را دریافت نکند و جدایی برایش سخت تر شود و در دراز مدت مشکل ساز می شود. بهتر است به جای بردن کودک با خود به دنبال رفع علت بود. توجه کنید اگر کودک شما علایم گفته شده را دارد، نیاز است تا به پزشک روان شناس مراجعه کنید.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.
براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.