شنبه, ۱۴ تیر, ۱۳۹۹ / 4 July, 2020
تورم
۲ ساعت قبل
بروز نشانه‌های افت بازار مسکن در دهه اول تیر
نخستین داده‌های قیمتی از بازار مسکن شهر تهران میانگین افت 7درصدی نرخ‌های پیشنهادی را نشان می‌دهد. به گزارش ایسنا، داده‌های به دست آمده از بازار مسکن شهر تهران در 12 روز ابتدای تیرماه ۱۳۹۹ نشان می‌دهد میانگین افزایش نرخ‌های پیشنهادی از ۱۲.۵‌درصد به ۵.۲‌درصد کاهش یافته است. به نظر می‌رسد بازه تلاطمی بازار مسکن که به دلیل کرونا حدود دو ماه به تأخیر افتاده بود در تیر به پایان رسیده و نرخ‌ها فروکش کرده است. همچنین بازار در شمال و جنوب پایتخت در حال بالانس قیمتی است. در شمال تهران سرعت رشد ماهیانه از ۲۲‌درصد به ۳.۵‌درصد رسیده است و این در حالی است که خرداد امسال منطقه یک بر اساس قیمت‌های قطعی معاملات پیشتاز تورم ماهیانه ملکی در تهران …
۲ ساعت قبل
همتی: کسری بودجه بهتر از سال‌های قبل مدیریت می‌شود
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: «می‌توانم اطمینان دهم که کسری بودجه دولت قطعا بهتر از سال‌های قبل مدیریت می‌شود و مسیر اعمال سیاست پولی نیز به سمت نرخ سودی پیش می‌رود که در بازار بین بانکی و در دامنه دالان کف و سقف که از شنبه، چهاردهم تیر بین ۱۳ و  ۲۲‌درصد خواهد بود به وسیله بانک مرکزی مدیریت می‌شود.» به گزارش ایرنا ، عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی، عصر جمعه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «کارشناسان اقتصادی در این روزها چند نکته را برجسته کرده‌اند که شایسته است توضیح لازم داده شود. این کارشناسان رشد نقدینگی ‌سال ۹۸ و سه‌ ماهه اول ۹۹ را بسیار زیاد می‌دانند. رشد پایه پولی ‌سال گذشته بیش از متوسط ۵۰‌ سال اقتصاد بوده …
۳ ساعت قبل
هدف‌گذاری تورم با دلار
بانک مرکزی در اقدامی بی‌سابقه، با هدف‌گذاری مهار تورم و هدف‌گذاری آن در نرخ 22 درصد تا پایان سال، این روزها با چالش‌های بسیاری مواجه است. با اصل هدف‌گذاری تورم کسی مخالفت ندارد اما در اقتصادی که به واردات کالاهای مصرفی و مواد خام و اولیه به ‌شدت وابسته است، قیمت موادی همچون آهن، فولاد تا قیمت زمین و مسکن و.... براساس دلار تعیین می‌شود، هدف‌گذاری تورم تا زمان ثبات در نرخ ارز امکان‌پذیر نیست. از زمان قاجار تاکنون که مبادلات کشور براساس ارزهای خارجی بوده، تورم نیز تابعی از نوسانات قیمت ارز بوده است؛ به گونه‌ای که با بالا رفتن دلار، تورم از طریق بازار به افراد منتقل می‌شد. مدعای این گزاره افزایش قیمت دلار و در نهایت تاثیر بر تورم در گزارش‌های …
۴ ساعت قبل
پرتورم‌ترین استان‌های ایران معرفی شدند
توسعه ایرانی - استان‌های هرمزگان، تهران و کرمان به ترتیب با ۲۸.۷ درصد، ۲۵.۶ درصد و ۲۴.۶ درصد بیشترین تورم نقطه به نقطه را در خردادماه داشته‌اند. معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی با استناد به آمارهای مرکز آمار ایران به درصد تغییرات شاخص قیمت کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در خردادماه پرداخته و نوشته است: نرخ تورم کل در دوازده ماهه منتهی به خرداد سال ۱۳۹۹ برابر با ۲۷.۸ درصد بوده است. بر این اساس استان‌های هرمزگان، تهران و کرمان به ترتیب با ۲۸.۷ درصد، ۲۵.۶ درصد و ۲۴.۶ درصد بیشترین تورم نقطه به نقطه و استان‌های مرکزی، اردبیل و آذربایجان غربی پایین‌ترین نرخ تورم نقطه به نقطه (به ترتیب ۱۶.۹ درصد، ۱۷.۲ درصد و ۱۷.۳ درصد) را به خود اختصاص داده‌‌اند.
۴ ساعت قبل
بیشتر از قبل مراقب تورم و کنترل آن باشیم
رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف با بیان اینکه افزایش نرخ سهام در بازار بورس مقدمه ای برای تبدیل نقدینگی به تورم است، گفت: در وضعیتی که سطح درآمد افزایش نیافته و تعداد شاغلین زیاد می شود، افزایش شاغلین منجر به افزایش درآمد نخواهد شد.
۴ ساعت قبل / آذربایجان غربی / استان های کشور / تورم / قم / مرکز آمار ایران
افزایش هزینه خانوار استان‌های کشور از نیم تا 5.5 درصد در خرداد ماه
بررسی آمارهای مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که استان‌های هرمزگان، تهران و کرمان به ترتیب با ۲۸.۷ درصد، ۲۵.۶ درصد و ۲۴.۶ درصد بیشترین تورم نقطه به نقطه را در خردادماه داشته‌اند.
۴ ساعت قبل / اقتصاد / پول / تورم / دولت / رشد اقتصادی
قواعد مالی و پولی؛ دو بال تحقق تورم هدف
بنابر مطالعات، کشورهایی که قواعد مالی و چارچوب هدف‌گذاری تورم رادر کنار یکدیگر داشته‌انددرمقایسه باکشورهایی که هر یک ازاین قواعد وچارچوب‌ها رابه‌تنهایی اتخاذ کرده‌اند به ثبات قیمتی پایدارتری رسیده‌اند.
همتی: رشد نقدینگی فعلی  تورم بالا ایجاد نمی‌کند
۴ ساعت قبل / بانک مرکزی / تورم / رشد / کسری بودجه / نقدینگی
همتی: رشد نقدینگی فعلی تورم بالا ایجاد نمی‌کند
رییس کل بانک مرکزی گفت: به‌‌رغم کسری بودجه قابل توجه دولت، رشد پایه پولی سال 99 فاصله چندانی با متوسط ۵۰ سال اقتصاد ایران نداشته و رشد ۸.۸ درصد آن در سه ماهه اول سال٩٩ نیز، چندان فاصله معناداری با رشد‌های فصلی سال‌های قبل ندارد .
۴ ساعت قبل
ضدحمله دوم به نقدینگی
بانک مرکزی به فاصله کمتر از 10 روز، برای دومین بار کف دالان نرخ سود را افزایش داد. به‌طوری‌که نرخ بهره سپرده‌گذاری بانک‌ها نزد بانک مرکزی از 10 درصد به 13 درصد رسید. اما افزایش پی‌در‌پی نرخ سود سپرده‌پذیری بانک مرکزی، با چه هدفی انجام شده است و چه اثری می‌تواند داشته باشد؟ رشد نقدینگی در سال‌جاری، به‌دلیل حمایت‌های کرونایی سرعت قابل‌توجهی دارد. رشد نقدینگی در فصل اول سال معادل 3/ 7 درصد بوده؛ درحالی‌که این عدد در فصل مشابه سال قبل 3/ 5 درصد بوده است. نکته اینجاست که در شرایطی که درآمدهای نفتی کفاف واردات کالاهای اساسی را هم نمی‌دهد، روند تورم همخوانی بیشتری با روند نقدینگی دارد. به تاخیر انداختن همخوانی این دو متغیر در شرایط فعلی کار دشواری است و راه بهینه، کنترل رشد نقدینگی است. پس از اولین …
۵ ساعت قبل
پکن تورم بالا یا منفی را تجربه نخواهد کرد
بانک مرکزی چین اعلام کرد که با توجه به احیای تدریجی اقتصاد این کشور، پکن تورم بالا یا تورم منفی را تجربه نخواهد کرد.
ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، عملا بی‌خاصیت شده است
۶ ساعت قبل
ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، عملا بی‌خاصیت شده است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است: اقتصاد امری تک بعدی نیست. از بانک مرکزی تا وزارت اقتصاد تا خارجه و صمت و جهاد کشاورزی و نفت و... در موضوع تورم و وضعیت اقتصادی دخیل هستند.
۶ ساعت قبل
طرح سؤال از رئیس‌جمهور برای مسائل «اقتصادی» کلید خورد
عضو هیأت‌رئیسه مجلس از طرح سؤال از حسن روحانی به خاطر وجود تورم افسارگسیخته، افزایش قیمت طلا، سکه، ارز و مسکن خبر داد.
آیا اقتصاد ایران به سمت
۷ ساعت قبل / ونزوئلا / اقتصاد ایران / راغفر / تورم / بحران / بحران اقتصادی / کرونا در ایران
آیا اقتصاد ایران به سمت "ونزوئلایی شدن" می‌رود؟
در ظرف سه ماه گذشته ۶۰۰ هزار میلیارد تومان برای فعالین در بازار سهام درآمد ایجاد شده است. در این بازار کاغذ خرید و فروش شده است بدون آنکه تولیدی افزایش پیدا کند. باید از این‌ها مالیات گرفته شود. همچنین صاحبان بنگاه‌هایی که این درآمد برای آن‌ها ایجاد شده باید همه یا بخش قابل توجهی از این منابع را وارد سرمایه تولیدی کنند. اگر این میزان منابع وارد بازار سرمایه سکه و ارز شود قطعا اقتصاد ما به سمت ونزوئلایی شدن می‌رود. این امر باید کنترل شود.
واکنش همتی به نقد کارشناسان اقتصادی در رابطه با تورم و نقدینگی
۸ ساعت قبل
واکنش همتی به نقد کارشناسان اقتصادی در رابطه با تورم و نقدینگی
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: حجم نقدینگی موجود و حتی رشد کنونی آن نمی تواند موجب آن تورم بالایی بشود که برخی ها پیش بینی می کنند چرا که بخشی از همین نقدینگی موجود برای تامین کسری بودجه استفاده خواهد شد.
۹ ساعت قبل
اتحادیه املاک: سونامی در قیمت مسکن نداشتیم
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که میزان افزایش حقوق امسال با میزان تورم و رشد اجاره مسکن همخوانی ندارد، گفت: در بخش مسکن سونامی قیمت نداشتیم.
واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود
۱۲ ساعت قبل / افزایش نرخ تورم / حجم نقدینگی / عبدالناصر همتی
واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود
رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد، حجم نقدینگى موجود و حتى رشد کنونى آن نمی تواند موجب آن تورم بالایی بشود که برخی ها پیش بینی می کنند چرا که بخشی از همین نقدینگی موجود برای تامین کسری بودجه استفاده خواهد شد.
رشد بی‌سابقه شاخص بورس خطرناک است؟
۱۳ ساعت قبل / آینده بورس / اصلاح بورس / بازار سرمایه / شاخص بورس / قیمت سهام
رشد بی‌سابقه شاخص بورس خطرناک است؟
یک کارشناس اقتصادی گفت: رشد نامتعارف بازار سرمایه باید منطقی شود و اگر منطقی نشود مشکلاتی را برای اقتصاد به وجود می‌آورد و رشد غیرمنطقی بازار سرمایه می‌تواند منجر به افزایش نقدینگی و تورم شود. نوشته رشد بی‌سابقه شاخص بورس خطرناک است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳ ساعت قبل
عضو هیات رئیسه مجلس: سوال از رئیس‌جمهور را یکشنبه به جریان می‌اندازیم
حجت الاسلام موسوی لارگانی عضو هیات رئیسه مجلس نوشت: طرح سوال از رئیس‌جمهور و احضارش به مجلس با توجه به تورم افسارگسیخته آماده شده است تا اگر روحانی برنامه‌ای برای اصلاح امور ندارد، مجلس به او برنامه بدهد.
۱۳ ساعت قبل
کدام استان‌ها بیشترین تورم نقطه به نقطه را دارند؟
استان‌های هرمزگان، تهران و کرمان به ترتیب با ۲۸.۷ درصد، ۲۵.۶ درصد و ۲۴.۶ درصد بیشترین تورم نقطه به نقطه را در خردادماه داشته‌اند.
۱۴ ساعت قبل
چرا خودرو دوباره گران شد؟
قیمت‌ها در بازار خودرو دوباره در مسیر افزایش قرار گرفته و کارشناسان برای این مسئله دلایل مختلفی ذکر می‌کنند، در چنین شرایطی به نظر می‌رسد تا زمانیکه تورم کنترل نشود و نرخ ارز آرام نگیرد، نمی‌توان انتظار ثبات و یا کاهش قیمت خودرو را داشت.
روحانی به مجلس احضار می‌شود
۱۵ ساعت قبل / رئیس‌جمهور / حسن روحانی / مجلس شورای اسلامی
روحانی به مجلس احضار می‌شود
حجت‌الاسلام موسوی‌لارگانی عضو هیات‌رئیسه مجلس در توییتی نوشت: طرح سوال از رئیس‌جمهور و احضارش به مجلس با توجه به تورم افسارگسیخته آماده شده است تا اگر روحانی برنامه‌ای برای اصلاح امور ندارد، مجلس به او برنامه بدهد.
سامانه ۱۲۴ هم گران‌فروشی می‌کند؟
۱۶ ساعت قبل / اتاق بازرگانی / گرانی / تورم
سامانه ۱۲۴ هم گران‌فروشی می‌کند؟
تسنیم نوشت: مشاهده قیمت برخی لوازم خانگی در بازار و سایت ۱۲۴ نشان می دهد، متأسفانه قیمت برخی محصولات ۲۰ تا ۲۵ درصد بالاتر از قیمت بازار در سایت ۱۲۴ درج شده است.
۱۶ ساعت قبل
مجلس یازدهم نیامده به طرح سوال از رئیس جمهور رسید/ احضار روحانی به مجلس در پی تورم افسارگسیخته
حجت الاسلام موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس نوشت: طرح سوال از رئیس‌جمهور و احضارش به مجلس با توجه به تورم افسارگسیخته آماده شده است تا اگر روحانی برنامه‌ای برای اصلاح امور ندارد، مجلس به او برنامه بدهد.
۱۷ ساعت قبل / افزایش نرخ سود بانکی / تغییر نرخ سودبانکی
از فردا نرخ سودسپرده‌گذاری بانک‌ها نزدبانک مرکزی به ۱۳درصد افزایش می یابد
به گزارش بانک مرکزی، آخرین اطلاعات به دست آمده از عملکرد بخش واقعی اقتصاد نشان می‌دهد، رشد اقتصادی بدون نفت در مسیر صعودی قرار گرفته است. از طرف دیگر، نرخ تورم از تورم هدف اعلام شده (۲۲ درصد) فاصله دارد. بر این اساس، هیئت عامل بانک مرکزی در راستای اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی در جلسه پنج شنبه مورخ ۱۲ تیرماه ۱۳۹۹، ترتیبات جدید اجرای سیاست پولی را تصویب کرد.
بازار مسکن تهران و تورم عجیب قیمت در منطقه یک
۱۸ ساعت قبل / بازار مسکن تهران / بحران مسکن / تورم قیمت مسکن / مسکن در تهران
بازار مسکن تهران و تورم عجیب قیمت در منطقه یک
شفقنا- طبق بررسی‌ها واحدهای تا پنج سال ساخت از نظر عمر بنا، منطقه ۵ از نظر توزیع منطقه‌ای معاملات، خانه‌های ۵۰ تا ۶۰ متر مربع در بازه‌های متراژی و واحدهای با قیمت ۶۰۰ تا ۸۵۰ میلیون تومان بر حسب ارزش...
اقتصاد ایران هیچ گاه با چنین پیچیدگی و بحرانی روبرو نبوده است
۱۹ ساعت قبل / ویروس کرونا / تورم / بانک مرکزی / بانک خصوصی / بدهی معوق سیستم بانکی / رکود اقتصادی / رشد اقتصادی / تحریم اقتصادی / تحریم دارویی و غذایی / دولت یازدهم
اقتصاد ایران هیچ گاه با چنین پیچیدگی و بحرانی روبرو نبوده است
یک کارشناس اقتصادی می‌گوید متاسفانه دولتهای ما تمایل دارند به بدنه کارشناسی خود اکتفا کنند و از نظرات متخصصان دیگر کمتر بهره می‌گیرد. با این همه وی از انفعال دولت در سال آخر مسئولیتش ابراز نگرانی کرد و این اقدام را در شرایط فعلی به شدت زیان آور قلمداد کرد.
اجاره مسکن در فصل بهار چقدر گران شد؟ | نرخ تورم کدام استان بیشتر است؟
۳۱ ساعت قبل
اجاره مسکن در فصل بهار چقدر گران شد؟ | نرخ تورم کدام استان بیشتر است؟
مرکز آمار ایران اعلام کرد: در فصل بهار ١٣٩٩، متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، برابر با ٣٣,٦ درصد است.
افزایش نرخ سود سپرده‌گذاری بانک‌ها
۳۱ ساعت قبل / نرخ تورم / بانک مرکزی / سود سپرده / سپرده گذاران / نرخ سود بانکی / بانک ها
افزایش نرخ سود سپرده‌گذاری بانک‌ها
هیأت عامل بانک مرکزی در جلسه روز جاری خود، نرخ سود سپرده‌گذاری بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی را با ۱ واحد درصد افزایش، ۱۳ درصد تعیین کرد.
دو طرح صنعتی قم با اشتغال مستقیم ۲۰۰ نفر به بهره‌برداری رسید
۳۴ ساعت قبل / سلفچگان / قم / محمودآباد / نرخ تورم
دو طرح صنعتی قم با اشتغال مستقیم ۲۰۰ نفر به بهره‌برداری رسید
قم-ایرنا- ۲ طرح صنعتی قم روز پنجشنبه با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی و اشتغال مستقیم ۲۰۰ نفر با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در شهرک شکوهیه به بهره‌برداری رسید.
هزینه ساخت خانه چقدر گران شده است؟
۳۶ ساعت قبل / تورم مصالح ساختمانی / ساختمان سازی / قیمت مصالح ساختمانی / مصالح ساختمانی / نهاده های ساختمانی
هزینه ساخت خانه چقدر گران شده است؟
شاخص قیمت ۱۵ گروه از نهاده‌های ساختمانی در بهار امسال از سوی مرکز آمار منتشر شد. ساختمان‌سازی در شهر تهران در بهار امسال با افزایش ۱۷٫۳ درصدی هزینه‌‌ها همراه بوده است. نوشته هزینه ساخت خانه چقدر گران شده است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
هر عاملی که منجر به رشد نقدینگی شود، تورم زاست
۳۷ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / نرخ تورم / نقدینگی
هر عاملی که منجر به رشد نقدینگی شود، تورم زاست
رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف با بیان اینکه افزایش نرخ سهام در بازار بورس مقدمه ای برای تبدیل نقدینگی به تورم است، گفت: در وضعیتی که سطح درآمد افزایش نیافته و تعداد شاغلین زیاد می شود، افزایش شاغلین منجر به افزایش درآمد نخواهد شد.
در کمتر از دو سال قیمت خانه در تهران ۱۲۱ درصد گران شد
۴۰ ساعت قبل / قیمت مسکن / تهران / تورم مسکن
در کمتر از دو سال قیمت خانه در تهران ۱۲۱ درصد گران شد
مطابق جدیدترین آمار وزارت راه و شهرسازی در خردادماه امسال متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان به ۱۹ میلیون و ۷۱ هزار تومان افزایش یافته است. این قیمت در مقایسه با متوسط قیمت مهرماه ۹۷ حکایت از افزایش ۱۲۰.۹ درصدی دارد.
شرق: دولت با افزایش بدهکاری زمین سوخته تحویل دولت بعد ندهد
۴۴ ساعت قبل / دولت / نرخ تورم / روحانی / احسان سلطانی / بانک مرکزی / دولت بدهکار
شرق: دولت با افزایش بدهکاری زمین سوخته تحویل دولت بعد ندهد
یک روزنامه اصلاح‌طلب می‌گوید روحانی دولتی بدهکار را تحویل رئیس‌جمهور بعدی می‌دهد.
قیمت‌ها طی چند ماه اخیر چند درصد بالا رفتند؟
۲ روز قبل / تورم / افزایش قیمت
قیمت‌ها طی چند ماه اخیر چند درصد بالا رفتند؟
گزارش‌های رسمی از این حکایت دارد که در سه ماه ابتدایی شیوع ویروس کرونا، تحت تاثیر تبعات این ویروس قیمت‌ها از ۲۴.۵ تا ۲۷ درصد افزایش یافته است.
۲ روز قبل
ناکامی شراکتی در حل معضل مسکن!
درحالی که طرح مسکن 25 متری مطرح است، ثبت نام مسکن ملی در جریان بوده و مسکن مهر ناتمام است! عباس آخوندی به تازگی گفته این دولت روحانی نبود که دستور توقف مسکن مهر را داد بلکه مجلس اصول‌گرای نهمدر قانون بودجه چنین امری را مصوب کردآفتاب یزد- گروه سیاسی: مسکن به عنوان سرپناه یکی از نیازهایی است که شوخی بردار نیست و اگر نباشد بر همه زندگی یک فرد تاثیرگذار است. در ایران که اقتصاد دولتی است و همه بخش‌های اصلی آن مستقیم و غیرمستقیم زیر سیطره دولت قرار دارد تامین مسکن یا به عبارت بهتر تسهیل دستیابی به مسکن نیز یکی از وظایف تعریف شده دولت‌ها قلمداد می‌شود. با این حال در این زمینه نیز همیشه پای دولت‌ها لنگ می‌زند یا طرح‌هایی غیرقابل اجرا ارائه می‌شود، یا طرح‌هایی اجرا می‌شود که دردسرهای بی‌شماری را با خود …
۲ روز قبل
امین جمشیدزاده*- در علم پزشکی جراحی قلب باز روشی است که در آن جراح قفسه سینه
را به منظور جراحی بر روی قلب باز میکند. این عمل میتواند برای درمان بیماریهاومشکلاتمختلفقلبیمورداستفادهقرارگیردبهواسطهعملباز قلب «بای پس» با باز کردن یک مسیر، جریان خون به قلب بهبود مییابد؛ جراح ابتدا برشی ۸ تا۱۰ اینچی در قفسه سینه ایجاد میکند و برای دسترسی به قلب تمام یا بخشی از استخوانهای قفسه سینه را برش میدهد، هنگامی که قلب مشاهده شد بیمار ممکن است به دستگاه بای پس قلب و ریه متصل شود که دستگاه خون را از قلب دور میکند به طوری که جراح بتواند عمل را انجام دهد؛ برخی از روشهای تازهتر از این دستگاه استفاده نمیکنند. اکنون با آغاز به کار پارلمان یازدهم همزمان با سال پایانی دولت بسیاری از نمایندگان بر خلاف آنچه ریٔیس پارلمان در نخستین نطق پیش از دستور خویش گفته بود این مجلس بنای تقابل با دولت را …
۲ روز قبل
سهم مصالح ساختمانی از گرانی مسکن
آمارهای رسمی از تورم 17.3درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی در فصل بهار امسال حکایت دارد که حدود یک‌سوم آن به افزایش هزینه‌های خدماتی و به‌ویژه دستمزد نیروی کار مربوط می‌شود. این آمارها شاهدی است از اثرگذاری تورم نهفته در نهاده‌های تولید ساختمان که در فصل بهار در کنار سایر شاخص‌های کلان اقتصادی بر قیمت مسکن اثرگذار بوده و به رشد 24.2درصد میانگین قیمت در شهر تهران دامن زده است. به گزارش همشهری، افزایش هزینه‌های تولید همواره یکی از متهمان ردیف اول گرانی مسکن در کشور محسوب شده که از مسیر افزایش هزینه تمام‌شده …
تورم در مسیر کاهشی
۲ روز قبل
تورم در مسیر کاهشی
تاکنون با برگزاری 5 حراج هفتگی 233.5هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولت به فروش رسیده است.  تازه‌ترین آمارهای رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد که حجم نقدینگی در هفته منتهی به پایان خردادماه امسال به رقم 2651هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به پایان سال گذشته 7.3درصد افزایش یافته و حجم پایه پولی هم در این مدت به رقم 383هزار و 470میلیارد تومان رسیده که نسبت به آخر سال گذشته رشدی 8.8درصدی را تجربه کرده است. تداوم این میزان رشد نقدینگی و پایه پولی در ماه‌های آینده زنگ خطری جدی برای حرکت نرخ تورم به ارقام بالاتر …
۲ روز قبل / استقلال / تورم / جمهوری اسلامی ایران / رشد اقتصادی / سرمایه
اخبار
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای خطاب به شبکه بانکی با اعلام اینکه بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتریان،
آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو/۲۰۶ چقدر قیمت خورد؟
۲ روز قبل / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / ایران خودرو / افزایش قیمت / گرانی / تورم / سایپا / رکود اقتصادی
آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو/۲۰۶ چقدر قیمت خورد؟
در حالی که قیمت خودرو در روزهای اخیر افزایش یافته است ، فعالان بازار از نبود مشتری و کاهش شدید خرید و فروش خبر می‌دهند.
بازدید اعضای شورای شهر از توسعه خط 7 مترو
۲ روز قبل
بازدید اعضای شورای شهر از توسعه خط 7 مترو
محسن هاشمی رفسنجانی در جلسه بازدید از تونل توسعه شمالی خطوط 7 و 10 با اشاره به فرصت های گسترده سرمایه گذاری در مسیر توسعه خط 10 تاکید کرد: در حال حاضر 2 روش تامین مالی سرمایه گذاری مجتمع های ایستگاهی و نیز به کار گیری تبصره TOD بهترین روش تامین منابع مالی برای توسعه خطوط مترو است که با جمع آوری نقدینگی سرگردان به کاهش تورم در کشور نیز کمک می کند.
قیمت دلار، یورو و ارز در ۱۱ تیر ماه
۲ روز قبل / ارز / بازار طلا و ارز / دلار / یورو / پوند / افزایش قیمت / تورم
قیمت دلار، یورو و ارز در ۱۱ تیر ماه
قیمت دلار از ابتدای روز تاکنون روند کاهشی را ادامه داده است و از ابتدای روز تاکنون کاهش ۵۰ تومانی را تجربه کرده است.
اصلاح‌طلبان و پدیده تورم احزاب: هیاهوی بسیار برای هیچ!
۲ روز قبل
اصلاح‌طلبان و پدیده تورم احزاب: هیاهوی بسیار برای هیچ!
تاکنون احزاب کوچکتر اصلاح‌طلب گلایه داشتند که احزاب اقماری برخی از احزاب بزرگ برای این شکل گرفته‌اند که از رای و سهم بیشتری در نهاد‌های اصلاح‌طلبی برخوردار شوند، از طرفی احزاب بزرگ‌تر، نسبت به حضور احزابی کوچک و گاه کاغذی و برخورداری آن‌ها از یک سهم و رای برابر انتقاد داشتند و بخشی از احزاب ساختار تشکیل شورای عالی بخصوص حضور افراد حقیقی را مضر به حال تحزب می‌دانستند، بر همین اساس طرحی، چون پارلمان اصلاحات در مقطعی مطرح شد و هنوز هم عده‌ای از احزاب اصلاح‌طلب امیدوارند در خصوص کیفیت و کمیت ایجاد و تاسیس آن راهی مرضی طرفین پیدا شود. هرچه هست، این اصل را نباید فراموش کرد که کشور براساس قوانین و مصلحت‌هایی اداره می‌شود، ولی هرگز در همین چارچوب راه برای خلاقیت و پایه گذاری یک سازمان دموکراتیک بسته …
دولت در سال جاری چقدر ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌دهد؟ +جدول
۲ روز قبل / حسین مدرس خیابانی / ارز ۴۲۰۰ تومانی / بانک مرکزی / تورم / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت، معدن و تجارت
دولت در سال جاری چقدر ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌دهد؟ +جدول
اظهارات دیروز سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر کاهش تعداد کالاهای اساسی دریافت کننده ارز 4200 تومانی از 25 به 5 قلم نشان می‌دهد امکان کاهش 20 تا 50 درصدی میزان ارز 4200 تومانی پیش‌بینی شده برای واردات کالاهای اساسی در سال جاری وجود دارد.
روی پشت‌بام‌های تهران چه‌ خبر است؟
۲ روز قبل / شهر تهران / مهاجرت / بانک مرکزی / تورم
روی پشت‌بام‌های تهران چه‌ خبر است؟
ایرنا نوشت: اجاره پشت‌بام، اجاره انباری و خانواده‌هایی که به‌طور مشترک در یک واحد مسکونی استیجاری زندگی می‌کنند این روزها به یکی از اخبار مهم در حوزه مسکن تبدیل شده است که بخشی از آسیب‌های اجتماعی ناشی از کاهش قدرت خرید خانوار و ناتوانی در تأمین هزینه مسکن را بیان می‌کند.
تورم چیست؟
۲ روز قبل
تورم چیست؟
تعریف ساده تورم افزایش قیمت‌هاست که می‌تواند علت‌های گوناگونی داشته باشد.
رشد ۳.۶ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی تهران در بهار ۹۹
۲ روز قبل / مرکز آمار ایران / مصالح ساختمانی
رشد ۳.۶ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی تهران در بهار ۹۹
تهران – ایرنا – مرکز آمار اعلام کرد نرخ تورم نهاده‌های ساختمانی شهر تهران در بهار امسال معادل ۳۱.۹ درصد بوده است و نسبت به زمستان گذشته ۳.۶ درصد افزایش داشته است.
چند دقیقه
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / همه_باهم_علیه_کرونا
چند دقیقه "کرونایی" با کارگران مازندرانی
با وجود آنکه مسئولان برای جبران بخشی از صدمات وارد شده به جامعه تصمیمات اقتصادی گرفته‌اند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشتر کارگران که حقوق روزمزد هم می‌گیرند از این تصمیمات کمتر بهره برده‌اند در واقع علاوه بر ویروس کرونا، افزایش تورم و گرانی کالاها مشکلات آن‌ها را دوچندان کرده است.
چرا تعیین سقف  ۲۵ درصدی افزایش اجاره‌بها عملی نیست؟
۲ روز قبل / تعیین سقف اجاره بها / قیمت گذاری مسکن / رشد اجاره خانه / بازار مسکن / افزایش قیمت مسکن
چرا تعیین سقف ۲۵ درصدی افزایش اجاره‌بها عملی نیست؟
مهدی سلطان‌محمدی با اشاره به اینکه این راهکار‌های ارائه شده به هیچ عنوان در بازار مسکن جوابگو نخواهد بود، بیان داشت: تنها راه‌حل موجود برای حل مشکل بازار مسکن، کنترل تورم است و راهی جزء این نیز وجود ندارد، در حال حاضر به دلیل نرخ بالای تورم، تمام بازار‌ها حرکت صعودی خود را آغاز کرده‌اند و شما شواهد آن را به عینه مشاهده می‌کنید، در این رابطه وقتی طی دو سال بورس رشد بیش از ۱۰ برابری را تجربه کرده، نمی‌توان جلوی رشد بازار‌های دیگر از جمله ارز، سکه، طلا و خودرو را گرفت.
هیجان اخیر فروشنده‌های آپارتمان چگونه شکل گرفت؟
۲ روز قبل / قیمت مسکن / تورم / اقتصاد ایران
هیجان اخیر فروشنده‌های آپارتمان چگونه شکل گرفت؟
نرخ رشد ماهانه ۷/ ۱۱ درصدی میانگین قیمت واحد‌های مسکونی در پایان بهار امسال، در طول حداقل سه دهه اخیر در پایتخت بی‌سابقه بوده است. سال ۹۷ که روند رشد قیمت مسکن در تهران بعد از افزایش خفیف پایان سال ۹۶، تند شد میانگین تورم ماهانه آپارتمان‌ها به حدود ۵/ ۵ درصد رسید و در سال ۹۸ نیز به رغم تداوم جهش و صعود شدید قیمت مسکن، اما میانگین تورم ماهانه ملکی زیر ۴ درصد ماند. از طرفی، بیشترین رشد ماهانه قیمت آپارتمان‌های فروخته شده در پایتخت طی این مدت، ۴/ ۱۱ درصد و برای اردیبهشت ۹۸ بوده است.
مسعود نیلی: خطر وقوع تورم بسیار بالا، جدی است / افزایش ۹۵ درصدی درآمد خودروسازان از فروش بهاره / قاچاق ارز با خالی‌فروشی، پیش چشم بانک مرکزی
۲ روز قبل / گزیده روزنامه های اقتصادی / بورس / اقتصاد / مسکن / خودرو
مسعود نیلی: خطر وقوع تورم بسیار بالا، جدی است / افزایش ۹۵ درصدی درآمد خودروسازان از فروش بهاره / قاچاق ارز با خالی‌فروشی، پیش چشم بانک مرکزی
معضل مسکن ربطی به کرونا و تحریم ندارد، حباب‌گیری از بورس فقط با «شستا» و دیپلماسی گازسوز بیژن زنگنه، سایر موضوعات اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.
تقاضای تشکیل فراکسیون «سیر و عدس» در مجلس/ سایت دولتی: ۲۵ درصد افزایش اجاره‌بها کم است/ مدیران دولتی آموزش همکاری با بخش خصوصی می‌بینند
۲ روز قبل / روزنامه های کشور / اخبار ویژه روزنامه ها
تقاضای تشکیل فراکسیون «سیر و عدس» در مجلس/ سایت دولتی: ۲۵ درصد افزایش اجاره‌بها کم است/ مدیران دولتی آموزش همکاری با بخش خصوصی می‌بینند
سایت وابسته به معاون ارتباطات دفتر رئیس‌جمهور می‌گوید: تورم در خوش‌بینانه‌ترین تلقی ۴۱/۲ درصد است که یک رکورد است و بنابراین اجاره‌بها باید بیش از سقف ۲۵ درصدی باشد که دولت تعیین کرده‌ است.
طناب پوسیده مذاکره با آمریکا/ نمایی از نظم جدید جهانی در جلسه نیویورک
۲ روز قبل / مذاکره / آمریکا / سخن روز مطبوعات / سرمقاله / روزنامه های کشور
طناب پوسیده مذاکره با آمریکا/ نمایی از نظم جدید جهانی در جلسه نیویورک
عیب دیگر شرطی‌سازی اقتصاد این بود که با خروج آمریکا از برجام، اقتصاد ما هم علاوه‌ بر مصیبت رکود با تورم مضاعفی نیز روبه‌رو شد.
۳ روز قبل
کاهش تورم سالانه بخش مسکن
روز گذشته مرکز آمار در گزارشی به بررسی شاخص قیمتی بخش مسکن پرداخت. در این گزارش عدد شاخص در خرداد 99 به 460.9 رسیده که نسبت به خرداد 98 بیش از 44درصد افزایش داشته است. نرخ تورم بخش مسکن در ماه موردنظر نیز 11.3درصد برآورد شده که نسبت به اردیبهشت 1.8درصد افزایش داشته است. با مقایسه گزارش‌های منتشره از بخش مسکن توسط دو نهاد مهم آماری کشور، بانک مرکزی و مرکز آمار و نرخ ارز در بازار می‌توان اذعان داشت که رنگ تلاطم و نوسانات ارزی بیش از آنچه که با سیاست‌های موقتی و کوتاه‌مدت کاهش یابد با ثبات‌بخشی به شرایط اقتصاد کلان بهبود می‌یابد. هر زمان که بازار ارز از ثبات دور شود با یک گپ زمانی کوتاه، بازار مسکن نیز دچار افزایش قیمت می‌شود. 
۳ روز قبل
پاسخ سربسته به تهدید سرگشاده
چندی پیش بود که خبر نامه سرگشاده روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم به رییس‌جمهوری رسانه‌ای شد. نامه‌ای که 12 عضو امضاکننده آن یا در دوره‌های اخیر در پارلمان حضور داشتند یا به واسطه حضور در سایر مسوولیت‌ها، از شرایط حال حاضر جمهوری اسلامی آگاهی داشتند ولی تلاش کردند علاوه بر انتساب مشکلات به دولت دوازدهم و شخص حسن روحانی، از عزم خود برای اصلاح رویه‌ها سخن بگویند. فارغ از آنکه هدف این نامه تند و تیز به رییس‌جمهوری تخریب نمایندگان مجلس دهم بود یا تهدید تلویحی دولت و جلب‌نظر بدنه اجتماعی به‌نسبت ناامیدِ اصولگرایان از پارلمانی که به‌واسطه اقدامات شورای نگهبان و البته کمترین مشارکت تاریخ جمهوری اسلامی به فعالان دست‌راستی رسید، آنچه قابل‌ …
۳ روز قبل
تغییرات نرخ تورم اجاره بهاء مسکن در فصل بهار
مرکز آمار اعلام کرد: یکی از بخش‌های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن است. این بخش شامل زیر بخش‌های "اجاره بهای واحدهای مسکونی" و "خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی" (تعمیرات جزئی واحد مسکونی: لوله کشی، گچ‌کاری، برق کاری، نصب ایزوگام و...) است.
افزایش 12  تا  24 درصدی قیمت اقلام خوراکی در خرداد
۳ روز قبل / ایران / تورم / جامعه / درآمد / مسکن
افزایش 12 تا 24 درصدی قیمت اقلام خوراکی در خرداد
مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم چهار فصل منتهی به فصل بهار ۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل در بخش اجاره‌بها، برابر ٢٢,٧ درصد است.
لطفا جامعه شناس
 باقی بمانید
۳ روز قبل / تورم / جامعه / شهید بهشتی / فضای مجازی / نقدینگی
لطفا جامعه شناس باقی بمانید
جناب آقای دکتر فاضلی عزیز، عضو محترم هیات علمی دانشگاه برجسته شهید بهشتی، اینجانب حسب علاقه شخصی به تحلیل‌های جامعه شناختی و نوع بیان زیبایتان،
۳ روز قبل
دو نرخ رسمی از اجاره‌بهای زمستان 98
مرکز آمار ایران در حالی روز گذشته در جدیدترین گزارش خود از تحولات بازار کشوری اجاره مسکن، تورم نقطه به نقطه اجاره زمستان 98 را معادل 9/ 22 درصد اعلام کرد که پیش از این و در گزارش دیگری درخصوص تحولات کشوری بازار مسکن در زمستان سال گذشته، از رشد 6/ 44 درصدی میانگین اجاره‌بهای مسکن کشور در این فصل نسبت به فصل مشابه سال قبل خبر داده بود.
۳ روز قبل
تورم عربستان چقدر است؟
تا پایان ماه می، تورم عربستان به 1/ 1 درصد کاهش پیدا کرده است. به گزارش تریدینگ اکونومیکس، متوسط شاخص بهای مصرف‌کننده در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان عرب تا پایان ماه می به 1/ 1 درصد رسید که 2/ 0 درصد کمتر از رقم بازه مشابه منتهی به ماه قبل و کمترین تورم ثبت شده شش ماه اخیر این کشور بوده است. در بین بخش‌های مختلف، بیشترین تورم مربوط به بخش مواد غذایی و نوشیدنی با 4/ 7 درصد بوده است و پس از این بخش، رستوران و هتلداری با 8/ 0 درصد و فرهنگ و آموزش با 7/ 0 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم مربوط به حمل‌و‌نقل با منفی 8/ 3 درصد بوده است و پس از این بخش، لوازم منزل با منفی 7/ 0 درصد و ارتباطات با منفی 4/ 0 درصد قرار دارند.
کنترل اجاره‌بها، سیاستگذاری می‌خواهد نه دستور/ دولت به جای نرخ‌گذاری اجاره‌بها، تورم را کنترل کند
۳ روز قبل / وزارت راه و شهرسازی / اجاره بها / رئیس جمهور
کنترل اجاره‌بها، سیاستگذاری می‌خواهد نه دستور/ دولت به جای نرخ‌گذاری اجاره‌بها، تورم را کنترل کند
اگر صرف دستور رئیس‌جمهور کلید حل مشکلات اجاره‌داری بود طبیعتاً بازار خودرو و ارز نیز باید از فرمایشات ایشان تأثیر می‌پذیرفت.
نرخ تورم مسکن تهران در ۲ ماه گذشته نزولی بود
۳ روز قبل
نرخ تورم مسکن تهران در ۲ ماه گذشته نزولی بود
نرخ تورم سالیانه مسکن در شهر تهران طی ماه‌های اردیبهشت و خرداد سیر نزولی داشته است به گونه‌ای که نرخ تورم اردیبهشت ماه ۵۱.۶ درصد بود که نسبت به فروردین ۵.۶ درصد کاهش داشت و این رقم در خردادماه به ۴۷.۸ درصد رسید.
کم ترین تورم در نرخ اجاره مسکن متعلق به کدام استان است؟
۳ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / تورم / استان آذربایجان غربی / استان لرستان / افزایش قیمت / گرانی
کم ترین تورم در نرخ اجاره مسکن متعلق به کدام استان است؟
میانگین نرخ تورم اجاره‌ بهای مسکن در بهار ۹۹ معادل ۲۳.۳ درصد بوده که استان لرستان با ۳۵.۸ درصد بیشترین و آذربایجان غربی با ۷.۵ درصد کمترین نرخ تورم اجاره‌بها در این دوره را داشتند.
۳ روز قبل
سقف اجاره بهای مسکن؛ مصوبه دولت مشکل مستاجران را حل می‌کند؟
آخرین گزارش بانک مرکزی از وضعیت بازار مسکن شهر تهران نشان می‌دهد تورم اجاره‌بها در خردادماه به حدود ۲۷ درصد رسیده است. این رقم میانگین افزایش مبلغ اجاره در یک سال گذشته است و یعنی خیلی از قرارداد‌ها با افزایش بیشتر از ۲۷ درصد امضا شده‌اند. همچنین بر اساس گزارش بانک مرکزی، افزایش مبلغ اجاره در خردادماه برای کل مناطق شهری ۳۱ درصد محاسبه شده است. این مورد تعیین سقف ۲۵ درصدی برای افزایش مبلغ اجاره برای شهر تهران را تا حدودی غیرممکن نشان می‌دهد
آقای روحانی! شما قیمت ها را کنترل کنید، مردم اجاره ها را تثبیت می‌کنند!
۳ روز قبل
آقای روحانی! شما قیمت ها را کنترل کنید، مردم اجاره ها را تثبیت می‌کنند!
غلامرضا بنی‌اسدی: مردم می‌گویند هر وقت دولت توانست تورم را کنترل کند، ما هم در معاملات مان به ثبات خواهیم رسید. وقتی همه چیز با شتابی چنین افزایش قیمت می‌دهد و دولت برای کنترل آن اقدامی نمی‌کند چطور می‌خواهد برای خانه و ملک مردم تصمیم گیری کند؟
کاهش ۶۰ درصدی قیمت پیاز در بهار امسال / مرغ دوباره گران شد
۳ روز قبل / افزایش قیمت خوراکی‌ها / اقلام خوراکی / تورم خوراکی‌ها
کاهش ۶۰ درصدی قیمت پیاز در بهار امسال / مرغ دوباره گران شد
بیشترین کاهش قیمت طی یک‌ماهه خرداد ماه متعلق به پیاز بوده، به طوری که قیمت آن با افت بیش از ۲۳ درصدی از ۴۵۰۰ تومان در اردیبهشت ماه به حدود ۳۴۰۰ تومان در خرداد ماه رسیده است. نوشته کاهش ۶۰ درصدی قیمت پیاز در بهار امسال / مرغ دوباره گران شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
لرستان دارنده بیشترین و آذربایجان‌غربی کمترین نرخ تورم اجاره مسکن
۳ روز قبل / مرکز آمار ایران / مسکن / نرخ تورم
لرستان دارنده بیشترین و آذربایجان‌غربی کمترین نرخ تورم اجاره مسکن
تهران- ایرنا- مرکز آمار اعلام کرد: میانگین نرخ تورم اجاره‌ بهای مسکن در بهار ۹۹ معادل ۲۳.۳ درصد بوده که استان لرستان با ۳۵.۸ درصد بیشترین و آذربایجان غربی با ۷.۵ درصد کمترین نرخ تورم اجاره‌بها در این دوره را داشتند.  
عوامل افزایش نرخ دلار | قیمت ارز با نرخ تورم همراه شد؟
۳ روز قبل
عوامل افزایش نرخ دلار | قیمت ارز با نرخ تورم همراه شد؟
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین گفت: علت افزایش دوباره نرخ دلار در بازار ایران را باید در تغییرات ثبت شده در دو عامل بررسی کرد.
مرعشی: ژنرال‌های مجلس بگویند راهکارشان برای رفع تحریم‌ها چیست؟
۳ روز قبل / حسین مرعشی / حزب کارگزاران / اصلاح طلبان / مجلس یازدهم / اصولگرایان / اصلاح طلبان
مرعشی: ژنرال‌های مجلس بگویند راهکارشان برای رفع تحریم‌ها چیست؟
سخنگوی حزب کارگزاران گفت: آقایان مسئول مجلس انقلابی کاش می‌آمدند و می‌گفتند منظور از مدیریت مطلوب و انقلابی کشور آن روشی است که کشور را سال ۸۴ با رشد اقتصادی مثبت ۸ و تورم تک رقمی تحویل گرفت و با رشد منفی ۷ و تورم ۴۰ درصدی تحویل داد؟ آن روشی است که بالاترین درآمد‌های نفتی کشور را غیب کرد؟
نظام اقتصاد ایران در خدمت ثروتمندان؛ خط فقر به دهک‌ هفتم رسید!
۳ روز قبل / خط فقر / اقتصادی / تورم
نظام اقتصاد ایران در خدمت ثروتمندان؛ خط فقر به دهک‌ هفتم رسید!
سه نظام کلیدی اقتصاد ما در خدمت ثروتمندان است و به نفع دهک‌های پایین تنظیم نشده است. هر سه نظام اقتصادی ما یعنی نظام مالیاتی، بانکی و یارانه‌ای ما نیازمند بازنگری و اصلاحات اساسی است. در نظام یارانه‌ای ما دهک دهم بیش از ۲۰ برابر دهک اول از یارانه پنهان برخوردار است. در نظام بانکی تسهیلات ارزان قیمت به دلیل فساد، رانت و بهره‌مندی از روابط پشت پرده بیشتر نصیب دهک‌های بالای درآمدی است. در نظام مالیاتی پایه‌های مالیاتی مثل مالیات بر ثروت و مجموع درآمد را نداریم. در حالی که این پایه‌های مالیاتی است که می‌تواند شکاف طبقاتی را کمتر کند و به بازتوزیع ثروت کمک کند. در نبود پایه‌های مالیاتی ثروت عده‌ای زیاد می‌شود بدون آن که مالیات بدهند.
۲ عامل افزایش نرخ دلار
۳ روز قبل / ارز / صادرات / کرونا در جهان / نرخ تورم
۲ عامل افزایش نرخ دلار
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین گفت: علت افزایش دوباره نرخ دلار در بازار ایران را باید در تغییرات ثبت شده در دو عامل بررسی کرد.
ببینید | سکه پنج تومانی جایگزین اسکناس ۵ هزار تومانی می‌شود
۳ روز قبل / عبدالناصر همتی / پول
ببینید | سکه پنج تومانی جایگزین اسکناس ۵ هزار تومانی می‌شود
ناصر همتی،رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه‌ای گفت : ۸ میلیارد اسکناس در کشور وجود دارد که ۵ میلیارد آن زیر ۲ هزار تومان است. باید برای تعویض سالی یک میلیارد اسکناس فرسوده ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه کنیم.سکه‌های دو تومانی به جای اسکناس دو هزار تومانی به مرور زمان وارد صحنه پولی و بانکی کشور خواهد شد و سکه پنج تومانی هم به جای اسکناس پنج هزار تومانی عملیاتی خواهد شد. از دو تا پنج سال ۴ صفر پول کشورمان حذف خواهد شد و مطمئنیم هیچ تاثیری در تورم ندارد.
مواد معدنی دریاچه نمک قم نیاز وارداتی کالاهای استراتژیک را برطرف می‌کند
۳ روز قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / قم / دریاچه قم / نرخ تورم
مواد معدنی دریاچه نمک قم نیاز وارداتی کالاهای استراتژیک را برطرف می‌کند
قم-ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: مواد معدنی دریاچه نمک این استان مواد اولیه استراتژیک درصنایع الکترونیکی و مواد صنعتی حیاتی کشور را برطرف می‌کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •