سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
مفید
۷ ساعت قبل
سیاست‌های واپسگرایانه و غیر اخلاقی
بارها نوشته‌ام که وضعیت رشد جمعیت در ایران مطلوب نیست. در واقع آینده این موضوع نامطلوب است و وضعیت کنونی آن مشکلی ندارد، به همین علت باید فکری اساسی برای آن کرد. ولی نه از این ایده‌های نابخردانه‌ای که در حال طرح و حتی اجرا است. اینکه زنان عشایر را از دسترسی به وسایل پیشگیری محروم کنند سیاست غیر انسانی است و هیچ کمکی به مساله جمعیت نمی‌کند، بلکه آن را بدتر می‌کند یا غربالگری را دچار مشکل کنند. جمعیت موضوعی است که هر گونه سیاستی که امروز درباره آن اتخاذ و اجرا شود آثارش دو دهه بعد آشکار خواهد شد. مجبور کردن خانواده‌ها و زنان به فرزندآوری نتیجه‌ای جز بدبختی و افزایش مرگ و میر کودکان و مادران ندارد. در کدام کشور جهان است که برای فرزندآوری غربالگری را حذف می‌کنند …
۷ ساعت قبل
ثمر بخش و مفید
سمیه شکری|  مُثمر نخستین کتاب فارسی درباره زبان‌شناسی و علم‌اللغه است که سراج‌الدین علی‌خان آرزو دانشمند و شاعری هندی حدود 300 سال پیش آن را نگاشته است و دکتر سید محمد راستگو آن را تصحیح کرده و بر آن مقدمه نوشته است. سراج‌الدین علی‌خان آرزو اکبرآبادی گوالیاری (1169-1099 ه.ق) معروف به خانِ آرزو و ملقب به استعدادخان و متخلص به آرزو شاعر، نویسنده، ادیب و دانشمند بسیار برجسته و بزرگ سده دوازدهم، اگر چه هندوستانی است و زبان مادری او اردو است با نوشته‌های پر برگ و بار و گوناگون، و پژوهش‌ها و نکته‌سنجی‌های نو و نابش، زبان و فرهنگِ فارسی را تا همیشه وامدارِ خود کرده است. او در بسیاری از دانش‌های عقلی و نقلی، به‌ویژه در دانش‌های ادبی …
۹ ساعت قبل
آلودگی محیط زیست یکی از معضلات جهانی است
آذربایجان شرقی - فلاح: رییس کمیسیون کشاورزی، صنایع غذایی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به آلودگی محیط زیست به عنوان یکی از معضلات جهانی، گفت: یکی از عوامل اصلی آلودگی محیط زیست زباله های سرگردانی است که در تمامی نقاط دنیا وجود دارد که البته تکنولوژی های روز میزانی از این مشکلات را حل کرده و زمینه ساز استفاده بهینه از این زباله ها نیز شده است.قاسم قویدل در نشست بررسی نحوه اجرای طرح امحای پسماند شهری تبریز با تکنولوژی های پیشرفته جهانی، با بیان اینکه با تکنولوژی می توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد، افزود: اکنون نیز با طرح ارائه شده، یک شرکت می تواند با تکنولوژی کاملا" پیشرفته و جدید به جای دفن زباله و یا سوزاندن آن ها، آن را تبدیل به انرژی سالم کرده و از آن برق تولید کند.به گفته وی …
۹ ساعت قبل
دو عضو جدید هیات امنای موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی منصوب شدند
رئیس جمهور بنا به پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی با صدور احکام جداگانه ای، دکتر مسعود پزشکیان و دکتر محمد رضا مخبر دزفولی را برای مدت 4 سال به عنوان عضو هیئت امنای موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی منصوب کرد.به گزارش ایسنا، متن حکم حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان ، جناب آقای دکتر محمدرضا مخبر دزفولیدر اجرای بند (8) و تبصره ماده (4) اساسنامه موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی مصوب 1381/02/30 شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، بنابر پیشنهاد وزیر محترم جهاد کشاورزی و با عنایت به تخصص و تجربیات مفید جناب‌عالی، به موجب این حکم برای مدت چهار سال به عنوان «عضو هیئت امنای موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی» منصوب می‌شوید. توفیق شما و سایر اعضای محترم را در …
رفتار پرمصرف‌ها عامل محقق نشدن اهداف برق امید/چرا توانیر آمار تکمیلی قبوض را منتشر نمی‌کند؟
۱۶ ساعت قبل / محمد پورحمید / کارشناس انرژی / طرح برق امید
رفتار پرمصرف‌ها عامل محقق نشدن اهداف برق امید/چرا توانیر آمار تکمیلی قبوض را منتشر نمی‌کند؟
یک کارشناس انرژی گفت: اعلام نشدن آمار خروجی قبوض صادر شده توسط توانیر به این فرضیه که طرح برق امید به اهداف خود نرسیده است دامن می‌زند و به نظر می‌رسد، تغییر نیافتن رفتار پرمصرف‌ها عامل اصلی دور شدن توانیر از اهداف این طرح مفید است.
خوراکی های مفید برای رقیق شدن خون
۱۶ ساعت قبل / لخته شدن خون / رقیق کننده خون / سبک زندگی / پارسی خبر / ویتامین E
خوراکی های مفید برای رقیق شدن خون
برخی مواد طبیعی خانگی هستند که می‌توان از آن‌ها به عنوان رقیق کننده خون استفاده کرد.
کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری جاده‌ها با نانو
۱۷ ساعت قبل / نانو مواد / آسفالت
کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری جاده‌ها با نانو
یک شرکت دانش‌بنیان با به کارگیری فناوری نانو موفق شد عمر مفید آسفالت را افزایش دهد که این امر صرفه جویی قابل توجهی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری جاده‌ها دارد.
فیلم// چرا "عیسی کلانتری" برای محیط زیست کشور مفید نیست؟!
۱۹ ساعت قبل / احمدی‌نژاد / معصومه ابتکار / سازمان محیط زیست / بحران های محیط زیست
فیلم// چرا "عیسی کلانتری" برای محیط زیست کشور مفید نیست؟!
"عیسی کلانتری" رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، استاد بیان جملات ناامیدکننده و جنجالی است که به نظر می‌رسد هیچ‌گاه راه‌حلی برای بیان مشکلات به ذهنش نمی‌رسد و تنها حاشیه‌سازی می‌کند.
فیزیوتراپی در منزل در شمال تهران با بهترین قیمت
۲۱ ساعت قبل / فیزیوتراپی در منزل / فیزیوتراپی / هوم کا
فیزیوتراپی در منزل در شمال تهران با بهترین قیمت
فیزیوتراپی، روشی مفید برای درمان اختلالات سیستم اسکلتی و عضلانی و همچنین مشکلات ناشی از بیماری‌های مغز و اعصاب است.
ضد مواد مغذی، مفید یا مضر؟
۲۲ ساعت قبل
ضد مواد مغذی، مفید یا مضر؟
در شرایط کنونی به دریافت مواد غذایی سالم‌تری در رژیم غذایی خود تمرکز کنید و مصرف مواد غذایی ناسالم را محدود کنید؛ بنابراین همواره نگران انتخاب مواد مغذی و دوری از ضد مغذی‌ها در رژیم غذایی خود هستید.
فواید شگفت انگیز این خوراکی بدبو برای بدن
۲۲ ساعت قبل
فواید شگفت انگیز این خوراکی بدبو برای بدن
در فصل زمستان در هر خانه ای شلغم پیدا می شود. شاید دلتان بخواهد که تمام خواص شلغم علاوه بر مفید بودن آن برای سرماخوردگی را نیز بدانید. در این مطلب برای شما از این خواص صحبت کرده ایم.
احتمال افزایش وام ازدواج وجود دارد؟
۲۲ ساعت قبل / وام ازدواج / وام
احتمال افزایش وام ازدواج وجود دارد؟
این عضو کمیسیون تلفیق ابراز امیدواری کرد که بسته پیشنهادی در کمیسیون تلفیق به گونه‌ای تصویب شود که بتواند در راستای سیاست‌های تشویقی در امر ازدواج برای جوانان مفید باشد و مشوق واقعی برای جوانان محسوب شود.
۳۱ ساعت قبل
مکان روایتگر، راوی خاموش
مجموعه «لال‌بازی‌ها» متشکل از 12 داستان کوتاه در فرم بیانی نمایشی است که در آن بند نخست هر روایت با توصیف مکان آغاز می‌شود. از این نظر می‌توان چنین ادعا کرد که این مجموعه در یکپارچگی موجزش، مجموعه‌ای است به غایت مکان‌مند؛ اما مکان در هیات منفرد خود در هر بخش از مجموعه، محل ظهور آدم‌ها یا رخدادی بین آنها و یا میان آنها و عنصری در طبیعت است و از سوی دیگر در ساختار منسجم و پیوسته کتاب، موتیفی است که به زیبایی در جان روایت نشسته است. آدم‌های روایت ساعدی در این مجموعه بی‌چهره و شمایل نیستند اما از آنجا که مکان عنصر اساسی پیشبرد روایت است و عامل شناسایی آنهاست و نویسنده از وارد کردن جزییات اضافه به پیکره روایت، خودداری می‌کند و در واقع مکان  …
۳۴ ساعت قبل
می‌توانم مواضع سخت‌تری در قبال ایران اتخاذ کنم
رقیب انتخاباتی نتانیاهو در انتخابات پیش رو به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت. به گزارش آسوشیتدپرس، گیدئون سعر گفت: من فکر می‌کنم در مقایسه با نتانیاهو در جایگاه بهتری هستم و می‌توانم  گفت‌و‌گوی مفیدی با جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب  داشته باشم؛ من مواضع سخت‌گیرانه و شدیدتری در مورد ایران اتخاذ خواهم کرد.
قهوه و چای پررنگ در زمان امتحانات ممنوع!
۳۶ ساعت قبل / قهوه / امتحانات / سلامت / کافئین / اضطراب / استرس
قهوه و چای پررنگ در زمان امتحانات ممنوع!
مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از خوردن قهوه و چای پر رنگ در زمان امتحانات خودداری کنید ولی چای کم‌ رنگ مفید است.
تمدید تفاهم‌نامه همکاری میان هلال‌احمر ایران و وزارت بهداشت سیرالئون
۳۷ ساعت قبل
تمدید تفاهم‌نامه همکاری میان هلال‌احمر ایران و وزارت بهداشت سیرالئون
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ در این دیدار بر لزوم ارایه خدمات تخصصی در مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در سیرالئون تأکید و همچنین توافق شد تا تفاهم‌نامه همکاری میان جمعیت هلال‌احمر ایران و وزارت بهداشت سیرالئون که از سال ۲۰۱۷ تمدید نشده بود، مجدد تمدید شود. براین اساس جمعیت هلال‌احمر ایران می‌تواند نسبت به نوسازی تجهیزات، راه‌اندازی بخش تخصصی از جمله زنان و زایمان و همودیالیز در این مرکز درمانی اقدام کند. همچنین در تداوم این همکاری‌ها مقرر شد طرفین براساس پیش‌نویس یادداشت تفاهم‌نامه‌ای که تا دوشنبه هفته‌ جاری تبادل می‌شود، نظرات تخصصی خود را برای گفت‌وگوهای بیشتر روی این تفاهم‌نامه ارایه کنند تا بتوانند نقش موثری در ارایه خدمات داشته باشند. بخش‌های تخصصی زنان و زایمان، همودیالیز و …
خواص دارویی ترنجبین؛ از درمان سرفه‌های خشک تا تحریک سیستم ایمنی بدن
۲ روز قبل / ترنجبین / سرفه / درمان سرفه خشک / گیاهان دارویی / جهاد دانشگاهی
خواص دارویی ترنجبین؛ از درمان سرفه‌های خشک تا تحریک سیستم ایمنی بدن
عضو گروه پژوهشی تولید و فرآوری گیاهان استراتژیک مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: ترنجبین دارای خواص درمانی فوق‌العاده‌ای است و برای درمان سرفه‌های خشک همراه با داروهای نرم‌کننده سینه و گلو بسیار مفید است.
بهترین صبحانه برای ورزشکاران/ کافئین مفید است یا مضر؟
۲ روز قبل / ورزشکاران / کالری مورد نیاز / کالری / کافئین / صبحانه / مایعات / علم ورزش
بهترین صبحانه برای ورزشکاران/ کافئین مفید است یا مضر؟
براساس ماهیت فعالیت ورزشی و ویژگی‌های ورزشکار، نیاز به کالری در طول شبانه روز متفاوت خواهد بود.
آیا مکمل کلاژن واقعاً مؤثر است؟
۲ روز قبل
آیا مکمل کلاژن واقعاً مؤثر است؟
مکمل‌های کلاژن ممکن است برای سلامت پوست، استخوان و مفاصل، مفید باشند. در حقیقت، برخی مطالعات نشان دادند که مصرف روزانه مکمل کلاژن هیدرولیز شده، می‌تواند به قابلیت ارتجاعی و آب‌رسانی پوست و درمان بیماری‌های استخوانی مانند استئوپروزیس (پوکی استخوان)، کمک کند.
ارز ۴۲۰۰ تومانی باید حذف شود/ نرخ‌گذاری دوباره درست نیست
۲ روز قبل
ارز ۴۲۰۰ تومانی باید حذف شود/ نرخ‌گذاری دوباره درست نیست
محمودی اصل، اقتصاددان گفت: حذف نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی مفید است، اما نرخ‌گذاری مجدد آن به مصلحت نیست و تنها نرخ شناوری که متناسب با قیمت سامانه نیما باشد می‌تواند برای برون‌رفت از این وضعیت، به ما کمک کند.
تسکین درد با مواد غذایی طبیعی و مفید
۲ روز قبل / داروهای مسکن / پارسی خبر / سبک زندگی / پوکی استخوان / روماتیسم
تسکین درد با مواد غذایی طبیعی و مفید
برخی مواد غذایی به دلیل خاصیتی که دارند می‌توانند به مانند یک مسکن طبیعی عمل کنند.
خطر فعالیت شدید ورزشی در مبتلایان کرونا با درگیری ریوی
۲ روز قبل / ویروس کرونا / ورزش همگانی / بیماری / بهداشت و سلامت / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن
خطر فعالیت شدید ورزشی در مبتلایان کرونا با درگیری ریوی
تهران - ایرنا- مبتلایان به بیماری کووید۱۹ که با علایم شدید سرفه، تنگی نفس و احتقان شدید ریوی روبرو هستند باید از فعالیت ورزشی شدید خودداری کنند اما فعالیت فیزیکی در حد سبک تا متوسط بسیار مفید است.
طرز تهیه آش بلغور شیر کرمانی مقوی و مفید
۲ روز قبل / آش بلغور شیر / آش شیر / پارسی خبر / سبک زندگی / آشپزی
طرز تهیه آش بلغور شیر کرمانی مقوی و مفید
در گزارش زیر طرز تهیه آش بلغور شیر کرمانی را به شما آموزش می‌دهیم.
رساله حراج اعتبار علمی در پاندمی کرونا
۲ روز قبل / فریبرز ناطقی الهی / ویروس کرونا
رساله حراج اعتبار علمی در پاندمی کرونا
اعتبار علمی هیچ وقت جایگزین نمی شود. متاسفم که این مرقومه را می نویسم ولیکن شاید برای ایندگان حتی یک نفر در اینده مفید افتد انوقت حتما اجری برای من بابت ان خواهند داد، ان شا الله !
چند توصیه برای مراقبت از ریه ها / خوردنی های مفید و مضر برای ریه‌ کدامند؟
۳ روز قبل / سرطان ریه / ویروس کرونا
چند توصیه برای مراقبت از ریه ها / خوردنی های مفید و مضر برای ریه‌ کدامند؟
ایسنا نوشت: ریه‌های شما ممکن است بنا به هر دلیلی از جمله بیماری‌های عفونی یا آلودگی هوا، ملتهب شوند و این التهاب خطر ابتلا به آمفیزم، آسم و برونشیت را افزایش می‌دهد.همچنین با ادامه همه‌گیری عفونت کووید ۱۹ در سراسر جهان، ذات‌الریه به یک نگرانی بهداشتی بسیار جدی تبدیل شده است.
این خوردنی ها برای ریه مفید هستند
۳ روز قبل / اقتصادنیوز / خوردنی / فرآوری / برونشیت / الریه
این خوردنی ها برای ریه مفید هستند
اقتصادنیوز : ریه‌های شما ممکن است بنا به هر دلیلی از جمله بیماری‌های عفونی یا آلودگی هوا، ملتهب شوند و این التهاب خطر ابتلا به آمفیزم، آسم و برونشیت را افزایش می‌دهد.
پیامدهای نخ دندان نکشیدن
۳ روز قبل
پیامدهای نخ دندان نکشیدن
استفاده از نخ دندان هم درست مانند ورزش روزمره و فاصله‌گذاری اجتماعی در طی پاندمی، یکی از مواردی است که می‌دانید برای شما مفید است، حتی اگر علاقه‌ای به انجام آن نداشته باشید.
افزایش ۲۰ درصدی غنی‌سازی؛ گامی در جهت توافق
۳ روز قبل / غنی سازی / توافق هسته ای / جو بایدن
افزایش ۲۰ درصدی غنی‌سازی؛ گامی در جهت توافق
ایران توان توبیخ و مجازات ایالات متحده را ندارد، پس بهترین کار جهت مقابله با تخطیِ ایالات متحده، اقدام متقابل یعنی کاهش تعهدات برجامی و یا خروج از برجام است. این کار نه تنها مفید بلکه ضروری است.
آیا استفاده از ۲ ماسک مفیدتر از یک ماسک است؟
۳ روز قبل
آیا استفاده از ۲ ماسک مفیدتر از یک ماسک است؟
استفاده از ماسک در دوران شیوع کرونا بسیار رایج شده است و کمتر فردی است که اهمیت استفاده از ماسک برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را نداند، با این وجود برخی از افراد عادت کرده اند از ۲ ماسک همزمان برای پیشگیری از کرونا استفاده کنند.
صادقی: به این برد به شدت نیاز داشتیم/ خدا را شکر برای سایپا مفید بودم
۳ روز قبل / سایپا / امیرعلی صادقی
صادقی: به این برد به شدت نیاز داشتیم/ خدا را شکر برای سایپا مفید بودم
ایلنا: گلزن تیم سایپا از برتری تیمش مقابل ذوب آهن صحبت کرد.
خوردن دانه سیب خطرناک است؟
۳ روز قبل / مواد غذایی / تغذیه
خوردن دانه سیب خطرناک است؟
سیب به قدری مفید است که بعضی افراد این میوه را در برنامه‌ غذایی روزانه‌شان گنجانده و مرتب مصرف می‌کنند.
۵ خاصیت شگفت‌انگیز لپه برای سلامتی
۳ روز قبل
۵ خاصیت شگفت‌انگیز لپه برای سلامتی
لپه یکی از حبوبات مفید است و از مغذی‌ترین دانه‌هایی است که انسان‌ها در رژیم غذایی روزانه خود از آن بهره می‌گیرند.
بررسی حقوق بین‌الملل بشردوستانه و تطبیق آن با رهیافت‌های اسلامی
۴ روز قبل / تازه های نشر / معرفی کتاب / حقوق بین الملل / انتشارات دانشگاه مفید / حقوق اسلامی
بررسی حقوق بین‌الملل بشردوستانه و تطبیق آن با رهیافت‌های اسلامی
«حمایت از افراد در حقوق بین‌الملل بشر دوستانه: متدولوژی تطبیقی و رهیافت‌های اسلامی» نوشته سیدمصطفی میرمحمدی توسط انتشارات دانشگاه مفید قم منتشر شد.
۵ تاثیر ویژه ورزش بر سلامتی
۵ روز قبل
۵ تاثیر ویژه ورزش بر سلامتی
همه ما می‌دانیم که ورزش برای سلامتی بدن مفید است و فعالیت بدنی به حفظ فرم بدن کمک می‌کند. اما به جز کاهش وزن، ورزش کردن چه تاثیری بر بدن خواهد داشت؟
۵ روز قبل
هشت نکته برای رشد کسب‌وکار
اداره یک کسب‌وکار کار ساده‌ای نیست. اگرچه عملا هرکسی می‌تواند این کار را انجام دهد اما بسیاری از مردم تلاش و تمرکز لازم را که برای موفقیت در مقیاس تجاری که لازم است فراموش می‌کنند. در اینجا چند نکته مفید برای استارت‌آپ‌هایی که می‌خواهند کسب‌وکار خود را به سطح بالاتری برسانند، آورده شده است.
برگ‌هایی از عمر بانوی آب و آفتاب
۵ روز قبل
برگ‌هایی از عمر بانوی آب و آفتاب
این روزها همزمان با ایام فاطمیه، بهترین فرصت برای مطالعه درباره زندگی و شخصیت حضرت فاطمه(س) است. آثاری در رابطه با سیره حضرت زهرا(س) به نگارش درآمده است که می‌تواند تا حدی ما را با شخصیت این بانوی بزرگ اسلام آشنا کند. از بین این آثار، بعضی از مفیدترین کتاب‌ها را که کمتر معرفی شده‌اند، برایتان فهرست کرده‌ایم.  زندگانی حضرت زهرا س در میان انبوه آثاری که در معرفی شخصیت حضرت زهرا(س) به ذکر مصایب آن حضرت بسنده می‌کنند، حضور کتابی نظیر «زندگانی حضرت زهرا(س)» که نهایت تلاش خود را در معرفی جامع خصایل، …
دو ماده مفید در پیشگیری از خطر ابتلا به پارکینسون
۵ روز قبل / ویتامین c / سبک زندگی / پارسی خبر / بیماری پارکینسون / دوپامین
دو ماده مفید در پیشگیری از خطر ابتلا به پارکینسون
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که مقادیر بالایی از ویتامین C و E مصرف می‌کنند، ممکن است خطر ابتلا به بیماری پارکینسون در خود را حدود یک سوم کاهش دهند.
بازدید مدیرعامل بانک ملت از شرکت کارگزاری مفید
۵ روز قبل / بانک ملت / بانک
بازدید مدیرعامل بانک ملت از شرکت کارگزاری مفید
مدیرعامل بانک ملت همراه با تعدادی از مدیران ارشد این بانک از شرکت کارگزاری مفید بازدید کرد و با مدیران این کارگزاری به گفتگو نشست.
دچار اختلال خواب هستید؟ این خوراکی‌ها را پیش از خواب بخورید
۵ روز قبل / خوراک / مواد غذایی / سلامت
دچار اختلال خواب هستید؟ این خوراکی‌ها را پیش از خواب بخورید
داشتن خواب راحت برای سلامتی بسیار مفید است. برخی از خوراکی‌ها به دلیل اینکه حاوی مواد شیمیایی تنظیم‌کننده خواب مانند ملاتونین یا سروتونین هستند روی کیفیت خواب افراد اثر خوبی دارند.
میلیچ زیر ذره بین: او بازیکن مفیدی بود؟ (عکس)
۵ روز قبل / استقلال تهران / هروویه میلیچ
میلیچ زیر ذره بین: او بازیکن مفیدی بود؟ (عکس)
جدایی هروویه میلیچ و سفر غیرمنتظره و شبانگاهی او به کرواسی، شوک عجیب را به تیم استقلال وارد کرد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
بازگشت آمریکا به برجام بدون برداشتن تحریم‌ها فقط به‌نفع آمریکاست
وزیر امور خارجه با بیان این که بازگشت آمریکا به برجام بدون برداشتن تحریم‌ها فقط به‌نفع آمریکاست، گفت:حضور آمریکا در برجام تنها در صورتی مفید است که مزایای اقتصادی برای ایران داشته باشد.به گزارش ایرنا «محمد جواد ظریف» درباره پرونده «حرف قطعی» موضع جمهوری اسلامی در زمینه‌ تحریم‌ها و برجام با دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای گفت وگو کرد.رهبر انقلاب در سخنرانی تلویزیونی ۱۹ دی درباره‌ گمانه‌زنی‌ها و مباحث جاری در فضای سیاسی کشور پیرامون رفتار جمهوری اسلامی در قبال برجام و وظایف آمریکا در این خصوص، گفتند «ما هیچ اصراری نداریم، هیچ عجله‌ای نداریم که آمریکا به برجام برگردد؛ اصلاً مساله‌ ما این نیست که آمریکا به برجام برگردد یا برنگردد. آنچه مطالبه‌ منطقی ما و مطالبه‌ عقلانی ما است، رفع …
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
آماده ساخت مجموعه ورزشی المپیک نقش جهان ظرف مدت ۵ سال هستیم
مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه که در آیین رونمایی از سردیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ورزشگاه نقش جهان اصفهان حضور یافته بود از اعلام آمادگی این شرکت برای ساخت مجموعه ورزشی المپیک نقش جهان ظرف مدت ۵ سال خبر داد.حمیدرضا عظیمیان افزود: امروز از سردیس شخصیتی رونمایی می‌کنیم که حفظ استقلال و امنیت کشور برایش مهم بود و در همین راستا ما باید جایگاه کشور را بر اساس اهداف و آرمان‌های این شهید بالا ببریم.پروژه‌های ورزشی زیادی در نقاط مختلف کشور اجرا شده است اما هنوز نتوانسته‌ایم مجموعه ورزشگاه المپیکی را ارائه کنیم تا بتوانیم مفیدتر ظاهر شویم. ما بارها طی سالیان گذشته اعلام کرده‌ایم اگر تمام مساحت ۳۰۰ هکتاری اطراف ورزشگاه در اختیار ما قرار بگیرد مجموعه ورزشی المپیک را خواهیم ساخت بطوری که قابل برگزاری …
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
هنر دفن مشکلات
در سالیان گذشته وقتی هوای تهران آلوده می‌شد دلایل مختلف از سوی کارشناسان و دولت‌های مختلف اعلام می‌شد از نبود سیستم حمل و نقل بهره‌ور و نیاز مردم به استفاده از خودرو شخصی، بهره ور نبودن موتورخانه‌ها، وجود کارخانه ها در کنار شهر های بزرگ تا توسعه منطقه ٢٢ در غرب تهران و مسدود سازی جریان هوا! همه اینها امسال با یک پدیده جدید جا ماندند، سوختن مازوت در نیروگاه ها و کارخانه جات و تشدید آلودگی هوا و رسیدن به رکوردهای روزهای آلوده و ..من اسم کاری که در حوزه آلودگی هوا افتاده را هنر دفن مشکلات می‌دانم هنری ‌که دیر یا زود نمایان می‌شود! هنر قایم کردن مشکلات زیر فرش و عدم حل ‌مشکلات در زمان خود و تبدیل آن به بحران.سوالی که‌ مطرح است این است که‌ آیا این هنر دفن مشکلات فقط در همین آلودگی هوای شهرها نمایان …
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
رقابت پاچه‎‌‎خاران
  محمدمسعود احدی         یکی از کهن‎‌‎ترین خرده‎‌‎فرهنگ‎‌‎های ایرانیان، چاپلوسی و تملق است؛ خرده‎‌‎فرهنگی که کارکرد بالای آن باعث رواج روزافزونش شد و در بسیاری موارد، ارادت‎‌‎سالاری را جایگزین شایسته‎‌‎سالاری کرد. اشعار سعدی و مولوی، از نمونه‎‌‎های برتر ادبی در مذمت این ناهنجاری اجتماعی هستند. در ادبیات نمایشی هم می‎‌‎توان آثاری از بیژن مفید را در این رده به‎‌‎حساب آورد. در قاب تصویر هم تلاش‎‌‎های جسته و ‎‌‎گریخته‎‌‎ای در نقد این معضل فرهنگی انجام گرفته، اما حد اعلای آن را می‎‌‎توان در مجموعه …
برگزاری مشروط
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
برگزاری مشروط
صابر محمدی_روزنامه نگار 1 این روش برگزاری، جشنواره فیلم فجر به شرطِ تجهیز به امکانات و لجستیک‌های لازم خوب است. در غیراین صورت مطلقاً مفید نیست. 2 به‌نظرم در هر شرایطی لازم نیست جشنواره‌ را برگزار کنیم. بدیهی است که در این شرایط، با توجه به بی‌میلی صاحبانِ فیلم‌های شاخص برای حضور در جشنواره و نیز به‌خاطر ماجراهای دامنه‌دارِ هیأت انتخاب در این شرایط، خروجی جشنواره کیفیت لازم را نخواهد داشت. بعدها کسی نمی‌گوید فلان دوره جشنواره در روزگار تسلط کرونا برپا شد و این نتایج را به بار آورد؛ بعدها، …
استفاده از هوش مصنوعی در مسواک
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / هوش مصنوعی / مسواک زدن / سبک زندگی / پارسی خبر
استفاده از هوش مصنوعی در مسواک
مهندسان با استفاده از هوش مصنوعی، مسواکی را طراحی کرده‌اند که بسیار مفید و کاربردی است.
استفاده از پلتفرم بازار عمده فروشی  Arkarno  برای صادرات به روسیه و اتحادیه کشورهای اوراسیا
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
استفاده از پلتفرم بازار عمده فروشی Arkarno برای صادرات به روسیه و اتحادیه کشورهای اوراسیا
در ملاقات هیات عالی رتبه بازرگانی روسیه در تهران با دکتر محمدرضا اسپرورین ( رئیس هیات مدیره هلدینگ سرمایه گذاری انتخاب مفید) نسبت به چگونگی افزایش مشارکت بخش خصوصی در صادرات کالاهای تولیدی استاندارد و مواد لبنی و تولیدات صنعتی کشور به اتحادیه اوراسیا و کشور روسیه تصمیمات و تفاهمات مهم و قابل توجهی صورت گرفت.
راه‌های افزایش دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی و اهمیت آن در پیشرفت کسب و کار
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
راه‌های افزایش دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی و اهمیت آن در پیشرفت کسب و کار
اگر کمی با دقت به تلفن‌های همراه نگاه کنید متوجه می‌شوید که امروزه شبکه‌های مجازی و اجتماعی به یک بخش بسیار مهم و جدانشدنی افراد مختلف تبدیل شده است. در شبکه‌های اجتماعی دورترین آدم‌ها نیز به راحتی باهم ارتباط برقرار می‌کنند و این امر باعث شده است شبکه‌های اجتماعی ابزار بسیار محبوب و مفیدی برای افراد و کاربران اینترنت محسوب شود.
پوتین مذاکره با علی‌اف و پاشینیان را بسیار مهم و مفید دانست
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / ارمنستان / اخبار "جمهوری آذربایجان" / ولادیمیر پوتین
پوتین مذاکره با علی‌اف و پاشینیان را بسیار مهم و مفید دانست
ولادیمیر پوتین در پایان مذاکرات ۴ ساعته با رئیس جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان در مسکو، گفت: ما توانستیم به توافق رسیده و بیانیه مشترکی درباره توسعه منطقه قره باغ و ایجاد یک گروه کاری برای این منظور امضا کنیم.
افزایش عمر پروژه‌های عمرانی دغدغه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک است
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / سیستان و بلوچستان / وزارت راه و شهرسازی / نشست خبری / شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک
افزایش عمر پروژه‌های عمرانی دغدغه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک است
زاهدان- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: یکی از دغدغه‌های این آزمایشگاه افزایش مفید عمر پروژه‌های عمرانی بوده تا به مرحله‌ای از کنترل کیفیت برسد که براساس استانداردها بهره‌وری از این پروژه‌ها افزایش پیدا کند.
خوارکی های معجزه گر در برابر کرونا و آلودگی هوا
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / اقتصادنیوز / زمینی / شلغم / حاوی / سرشار
خوارکی های معجزه گر در برابر کرونا و آلودگی هوا
اقتصادنیوز : سعی کنید به جای مصرف شیرینی‌جات و افزودن کالری زیاد، از مصرف سبزیجات تازه و مفید برای تقویت سیستم ایمنی غافل نشوید.
تخصیص ۵۰۰ واحد مسکونی به فرهنگیان واجد شرایط از طرح مسکن ملی/مشارکت نهادها در  ترمیم مدارس
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / آموزش و پرورش / مسکن فرهنگیان / استاندار تهران
تخصیص ۵۰۰ واحد مسکونی به فرهنگیان واجد شرایط از طرح مسکن ملی/مشارکت نهادها در ترمیم مدارس
رئیس شورای آموزش و پرورش تهران با اشاره به هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش گفت: تأمین نیازهای همگانی و تحقق نظم عمومی با عملکرد مفید شوراهای آموزش و پرورش منجر به ایجاد بستری مطلوب توام با امنیت و رشد فضایل اخلاقی، انسانی و اسلامی می شود.
راهکارهای تقویت سیستم ایمنی بدن در فصل سرما
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / تقویت سیستم ایمنی بدن / فصل سرما / سبک زندگی / پارسی خبر / ویتامین C
راهکارهای تقویت سیستم ایمنی بدن در فصل سرما
سعی کنید به جای مصرف شیرینی‌جات و افزودن کالری زیاد، از مصرف سبزیجات تازه و مفید برای تقویت سیستم ایمنی غافل نشوید.
شنبه‌ای که هیچوقت از راه نمی‌رسد
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / شنبه / برنامه‌ریزی
شنبه‌ای که هیچوقت از راه نمی‌رسد
اگر از شما بپرسند هفته آینده درس می‌خوانید یا سریال‌های آبکی تماشا می‌کنید؟ پاسخ می‌دهید معلوم است؛ درس! اگر بپرسند میوه و سبزیجات تازه می‌خورید یا فست‌فود و شیرینی؟ باز جوابتان روشن است. آینده محلِ وعده‌های تلنبارشده ما برای زندگی بهتر، سالم‌تر و مفیدتر است. پس چرا این وعده‌ها محقق نمی‌شوند؟ آیا راهی هست که بتوانیم از این وضع بیرون بیاییم؟
سکانس‌هایی از فیلم زیر نظر
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
سکانس‌هایی از فیلم زیر نظر
فیلم سینمایی «زیر نظر» به کارگردانی مجید صالحی و تهیه‌کنندگی محمد شایسته و محصول سال 1397 است. محسن پس از خرید به خانه باز می‌گردد و متوجه می‌شود مبلی که امید روی آن نشسته، سوراخ شده و امید را مقصر می‌داند، مهشید همسر محسن به این مبل بسیار علاقه دارد و او در حال برگشت بدون برنامه ریزی قبلی از سفر شمال است، محسن و امید تمام تلاش خود را می‌کنند تا این مشکل را حل کنند اما... . رضا عطاران، امیر جعفری، مهران احمدی، سروش جمشیدی، آزاده صمدی، ریما رامین فر، سامیه لک، امیر نوری، سیاوش چراغی پور، علیرضا استادی، عباس جمشیدی فر، سیاوش مفیدی، شیما نیک‌پور و... در این فیلم مقابل دوربین اشکان اشکانی بازی کردند. امیر توسلی موسیقی متن این فیلم را ساخت و سیامک مهماندوست این اثر را تدوین کرد. سکانس‌هایی از این …
این غذاها اثرات آلودگی هوا را خنثی می کنند
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / اقتصادنیوز / حاوی / چیپس / گازدار
این غذاها اثرات آلودگی هوا را خنثی می کنند
اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آلودگی هوا عامل افزایش ابتلا به کرونا بوده و مصرف برخی موادغذایی برای پیشگیری از مضرات آلودگی هوا مفید است.
بزرگترین زنبور عسل جهان! +عکس
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
بزرگترین زنبور عسل جهان! +عکس
زنبور عسل هیمالیا بزرگترین زنبور عسل جهان است که عسل توهم زا تولید می کند!خوردن عسل این زنبوربرای درمان دیابت و فشارخون مفید است و اگر به میزان زیادمصرف شود، باعث ایجاد توهّم می گردد!
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ترکیب کهکشانی هیات‌داوران
با حکم سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، دبیر سی‌‌و‌‌نهمین جشنواره فیلم فجر، محمد احسانی در کنار ساره بیات، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی به عنوان اعضای هیات داوران، آثار این دوره جشنواره را داوری می‌کنند. این ترکیب هیات داوران مهم‌ترین جشنواره سینمایی کشور، واکنش‌های متفاوتی به همراه داشت؛ بعضی از حضور خانم ساره بیات، بازیگری که تنها در چند سریال سینمای خانگی ایفای نقش کرده متعجب شدند. بعضی‌ها هم به قبول شدن فیلم محمدامین کریم‌پور، اینفلوئسر اینستاگرامی در جشنواره واکنش نشان دادند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  ‏‏«ترکیب داوران بخش سینمای ایران جشنواره فیلم فجر امسال …
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
مارچوبه معطر در خانه
گل «نرگس»، از خانواده «آماریلیس» یا «مارچوبه‌ای» ‌ها است. این گل یک گیاه پیازی است و گل‌های زیبا و معطر آن جزو ارزشمندی‌های فصل‌های پاییز و زمستان است. عطر گل نرگس شاداب‌کننده و برای مخاط و سینوس‌ها مفید بوده است و گفته می‌شود از سرماخوردگی جلوگیری می‌کند. نرگس یکی از آسان‌ترین گیاهانی است که می‌توان آن را به شکوفه واداشت. این گل‌های زنبق مانند، بسیار رنگارنگ و پرجلوه هستند. علاقه‌مندان می‌توانند پیاز این گیاه را به قیمتی ارزان تهیه و آنها را در هر زمانی از سال به گل دادن مجبور کنند. خرید پیاز: …
واکنش  احمد توکلی به مقاله الف درباره دستور منع واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / احمد توکلی / ممنوعیت واردات واکسن / واکسن کرونا / ولایت فقیه
واکنش احمد توکلی به مقاله الف درباره دستور منع واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی
بسم الله الرحمن الرحیم. جناب آقای حسرتی منش نویسنده محترم مقاله "درنگی بر دستور منع واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی" از مطالب علمی، منطقی، دینی و منصفانه شما بسیار لذت بردم. در اطراف نظریه مترقی ولایت فقیه و نظرات و اقدامات ولی فقیه، انتقادات بسیاری مطرح است که متاسفانه زمینه مناسب برای طرح ندارد. از متعصبان که هرگونه بحثی در این باره را حرام و ضدیت با ولایت فقیه میشمارند، در میگذریم. طرفداران، از بیم حرمت شکنی و دسته ای از مخالفان، به دلیل توّهم خسارت احتمالی، از ورود به بحث خودداری میکنند. البته کسانی که به هر دلیل وظیفه خویش را انجام نمیدهند، منحصر به این دو دسته نیستند. صرف نظر از سیاستمداران که غالبا در دسته اول هستند و شانه خالی کردن بسیاری شان از انجام وظیفه، به دلیل ضعف …
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
تامین گرمایش کارخانجات و سالنهای ورزشی
بهینه ترین روش به منظور تامین گرمایش سالنهای تولیدی، ورزشی، فضاهای باز مانند تراسها و بالکنها  استفاده از دستگاههای گرمایش تابشی میباشد. مصرف انرژی بسیار کم نسبت به سایر روشها، میزان تولید آلاینده کم تر و راندمان بسیار بالا نسبت به میزان مصرف انرژی و از همه مهم‌تر، هزینه تعمیر و نگهداری پایین و عمر مفید بالا، استفاده از این دستگاهها را برای مصرف کننده بسیار جذاب و مقرون به صرفه نموده است.
الکل متانول، ویژگی‌ها و خاصیت‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
الکل متانول، ویژگی‌ها و خاصیت‌ها
ایلنا: از لحاظ تاریخی ، متانول زمانی ایجاد می شود که سلولز ، قند اصلی موجود در چوب و برخی گیاهان دیگر ، توسط باکتری ها تخمیر می شوند. این فرآیند تخمیر منجر به تولید ماده ای شد که برای نوشیدن کشنده بود اما به عنوان یک حلال برای اهداف علمی و صنعتی مفید واقع شد.
پرورش عشق به مطالعه در کودکان به روایت پژوهش‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / کتاب - کودک و نوجوان
پرورش عشق به مطالعه در کودکان به روایت پژوهش‌ها
پژوهشگر دانشگاه آکسفورد راهکارهای مفیدی را برای علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه ذکر کرده است.
معرفی 6 سایت مفید در حوزه فعالیت خدمات و صنعتی
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
معرفی 6 سایت مفید در حوزه فعالیت خدمات و صنعتی
ایلنا: در زیر میخواهیم به معرفی 6 سایت خوب در حوزه های مختلف صنعتی و خدماتی و دکوراسیون میپردازیم . سعی کرده ایم راجب هر کدام توضیحاتی را برای شما جمع آوری کرده و در اختیار مخاطبان قرار دهیم.
غلات مناسب برای  افراد مبتلا به دیابت نوع ۲
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / دیابت نوع ۲ / رژیم غذایی / نان جو / سبک زندگی / پارسی خبر
غلات مناسب برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲
متخصصان می‌گویند مصرف غلات کامل به دلیل دارا بودن فیبر برای بیماران دیابت نوع ۲ بسیار مفید است.
نیروی متخصص، نیاز صنعت استان سمنان برای جهش تولید
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور / سمنان / وزارت صنعت معدن و تجارت / توسعه ایران / جهش تولید / اشتغال زایی / اشتغال پایدار / آموزش / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
نیروی متخصص، نیاز صنعت استان سمنان برای جهش تولید
سمنان- ایرنا- توسعه صنعت یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال است که بدون نیروی انسانی مهارت‌آموخته میسر نمی‌شود. آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ایران سعی در تربیت نیروی انسانی مفید برای واحدهای تولیدی دارد؛ صنعتگران استان سمنان برای «جهش تولید» ضرورت‌هایی مطرح می‌کنند که قابل توجه است.
تجربه آرامش با گل ساعتی
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
تجربه آرامش با گل ساعتی
گل ساعتی برای درمان بی‌ خوابی بسیار مفید بوده و با استفاده از آن، افراد مبتلا به کم خوابی ساعتی بیشتر به خواب می ‌روند!
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
چرا ایران و امریکا وارد جنگ نمی‌شوند؟
به دنبال ترور سردار سلیمانی در 13 دی 1398 تا همین روزها که مصادف است با اولین سالروز این ترور همواره در نظرها و تحلیل‌ها، احتمال بروز درگیری نظامی بین ایران و امریکا مطرح بوده است. بحث مقاله حاضر این است که احتمال بروز جنگ بین ایران و امریکا بسیار اندک است چراکه در شرایط کنونی جنگ به زیان هر دو کشور خواهد بود و آنان را از رسیدن به اهداف بلندمدت خود باز می‌دارد. هدف بلندمدت ایران حفظ و گسترش نفوذ منطقه‌ای است و هدف بلندمدت امریکا جلوگیری از افول قدرت و بازگشت به نقش رهبری در نظام بین‌الملل است. معمولا جنگ زمانی به وقوع می‌پیوندد که از یک طرف همه راه‌های دیپلماسی بسته باشد و از طرف دیگر، فایده‌های آن بیشتر از هزینه‌ها باشد و این با واقعیات کنونی نظام بین‌الملل …
نکات مفید هنگام تعویض و استفاده از لاستیک‌های زمستانی
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / رانندگی / لاستیک / سبک زندگی / پارسی خبر / دانستنی های خودرو
نکات مفید هنگام تعویض و استفاده از لاستیک‌های زمستانی
اگر دمای هوا در مکانی که زندگی می‌کنید به زیر ۷ درجه سانتی‌گراد رسید موقع استفاده از لاستیک‌های زمستانی است.
چرا مردم دنیا به سمت مصرف روز افزون غذاهای منجمد حرکت می‌کنند؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / پمینا / انجماد فوق سریع
چرا مردم دنیا به سمت مصرف روز افزون غذاهای منجمد حرکت می‌کنند؟
ایلنا: آن چه باعث شده است مردم دنیا، از جمله مردم کشور ما، به سمت جایگزین کردن غذاهای منجمد و نیمه آماده در برنامه غذایی روزانه خود حرکت کنند، علاوه بر نوعی راحت طلبی و «طلا دانستن وقت»، که می تواند به جای هدر رفتن در آشپزخانه، صرف امور مفیدتری شود، نزدیک شدن هرچه بیشتر این تولیدات از نظر کیفیت و ارزش های غذایی به مواد غذایی خانگی و تازه است که ناشی از به کاربستن روش های نوین تولیدات غذاهای منجمد از جمله روش« انجماد فوق سریع است»
کتابی درباره حمایت از افراد در حقوق بین‌الملل بشردوستانه
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / اندیشه / حقوق بشر
کتابی درباره حمایت از افراد در حقوق بین‌الملل بشردوستانه
کتاب «حمایت از افراد در حقوق بین‌الملل بشر دوستانه» با عنوان فرعی «متدولوژی تطبیقی و رهیافت‌های اسلامی» نوشته سیدمصطفی میرمحمدی به تازگی از سوی انتشارات دانشگاه مفید منتشر شده است.
اگر اضطراب اجتماعی دارید چگونه از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
اگر اضطراب اجتماعی دارید چگونه از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید
اگر اضطراب تلاش شما برای مشارکت در شبکه‌های اجتماعی و ارتباط آنلاین با دیگران را از بین می‌برد، مراحلی وجود دارد که می‌توانید برای ماندن در این زمینه انجام دهید. در این درس چند توصیه مهم عملی، بر اساس تکنیکهای رفتاری شناختی ارائه شده که می تواند برای افراد دارای اضطراب اجتماعی مفید باشد.
بخور اکالیپتوس می‌تواند ویروس کرونا را از بین ببرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / کرونا / درمان گیاهی
بخور اکالیپتوس می‌تواند ویروس کرونا را از بین ببرد؟
محققان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بر اساس شواهد موجود می‌گویند: هیچ مدرک و شواهد علمی مبنی بر مفید بودن بخار درمانی با هر ماده‌ای از جمله اکالیپتوس برای درمان کووید ۱۹، در مطالعات انسانی برای ویروس کرونا وجود ندارد و سازمان جهانی بهداشت و مرکز کنترل پیشگیری از بیمای‌ها نیز این ادعا را تایید نمی‌کنند.
اگر از سوزش معده رنج می‌برید، بخوانید
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / استانی-علمی و آموزشی / گیاه دارویی / منطقه خراسان جنوبی
اگر از سوزش معده رنج می‌برید، بخوانید
تاج ریزی سیاه، گیاهی دارویی است که دم کرده آن برای رفع سوزش معده مفید است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
پیام تلطیف فضا و منع تخریب
عضو مجمع روحانیون مبارز به انتشار ویدئویی در حساب‌های کاربری رهبری در شبکه‌های اجتماعی و تاکید ایشان به لزوم وجود جناح چپ در ایران واکنش نشان داد و آن را موجب تلطیف فضا دانست. مجید انصاری، درباره اهداف انتشار این فیلم گفته است: «من نمی‌توانم این مساله را نیت‌خوانی کنم. چون همانطور که شما گفتید فرمایشات رهبری مربوط به سال ۸۸ بوده و الان در سایت‌های منتسب به ایشان پخش شده است. این فیلم حتی در سال ۸۸ هم نبود. همانطور که ایشان هم فرمودند، روزی آقای خاتمی و آقای خوئینی‌ها نزد رهبری رفتند و گفتند جناح راست می‌گوید شما رهبر آنها هستید که ایشان گفتند خب شما هم همین را بگویید که من رهبر شما هستم.» این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به سوال «پایگاه …
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
شکست میلان بعد از 304 روز
با شکست میلان در حساس‌ترین بازی هفته شانزدهم رقابت‌های سری آ ایتالیا مقابل یوونتوس، دیگر هیچ تیم بدون شکستی در 5 لیگ معتبر اروپایی باقی نمانده است. میلان در این فصل رقابت‌ها را بسیار خوب شروع کرد و در 15 هفته ابتدایی بهترین نتایج تاریخ باشگاه را رقم زد. شاگردان پیولی از 15 بازی 37 امتیاز به دست آوردند و در صدر جدول لیگ قرار گرفتند. بردهای متوالی روسونری و نمایش خوب تیم حتی بدون فوق ستاره تیم یعنی زلاتان هواداران این تیم را امیدوار کرد که امسال بعد از مدت‌ها به مقام قهرمانی سری آ برسند. با این حال یوونتوس که در فصل جاری با هدایت پیرلو چندان قدرتمند ظاهر نشده است در بازی هفته شانزدهم رویاپردازی میلانی‌ها را لااقل به مدت چند شب به کابوس تبدیل کرد و به 304 روز شکست‌ناپذیری …
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
اما و اگر اعزام آزادکاران به ایتالیا
پس از اعلام تقویم ۲۰۲۱ اتحادیه جهانی کشتی، زمان برگزاری تورنمنت بین‌المللی «پلیکونه» ایتالیا نیز مشخص شد که بدین ترتیب این تورنمنت طی روزهای ۱۴ تا ۱۷ اسفند ماه در شهر رم برگزار می‌شود. اما چندی پیش خبرهایی از اردوی تیم ملی کشتی به گوش رسید مبنی بر اینکه چون این تورنمنت بین‌المللی برخلاف سال گذشته جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی نیست، در نتیجه اعزام آزادکاران ایران به این تورنمنت با توجه به نزدیکی زمان رقابت‌های قهرمانی آسیا، منطقی به نظر نمی‌رسد. بدین ترتیب اعزام آزادکاران منتخب ایران به این میدان بین‌المللی تا حد فراوانی منتفی شد، تا اینکه محسن کاوه مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد اظهارات متفاوتی را مطرح کرد که نشان از احتمال حضور ایران در تورنمنت ایتالیا …
گلشیری علیه همه
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
گلشیری علیه همه
شاهرخ شانجانی        هوشنگ گلشیری در دهه 70، در کنار نوشتن، جدل هم زیاد می‌کرد. خوانندگان مجله «آدینه» نزدیک به یک سال شاهد منازعه ادبی گلشیری و رضا براهنی بودند. بعد از دوم خرداد، هم چند کتاب قدیمی گلشیری امکان تجدید چاپ یافت و هم خود استاد سردبیری «کارنامه» را عهده‌دار شد تا تجربه نیمه‌تمام مجله «مفید» در دهه 60 را به ثمر برساند. تحولات سیاسی نیمه دوم دهه 70 گلشیری را امیدوار کرده بود. نویسنده‌ای که البته در اوج امیدواری، هم نگاه انتقادی و نخبه‌گرایانه‌اش به جریان روشنفکری، فضای ادبیات و نویسندگان …
«شورش کودتاگونه»؛ تحلیلگر آمریکایی: ترامپ یک بزدل است
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / حمله معترضان به کنگره آمریکا / زوال دموکراسی آمریکایی
«شورش کودتاگونه»؛ تحلیلگر آمریکایی: ترامپ یک بزدل است
به گزارش الف، مدت زمان زیادی از اقدام کودتاگونه حامیان ترامپ در حمله به ساختمان کنگره آمریکا و ایجاد آشوب در واشنگتن پایتخت آمریکا نمی گذرد و تحلیل های زیادی در مورد ماهیت این اقدام، ریشه های آن، و ابعاد و پیامدهای این مساله، ارائه شده است. بسیاری از ناظران وتحلیلگران آمریکایی و حتی افکار عمومی این کشور، عمیقا از حوادث اخیر شوکه شده اند و بر این باورند که ترامپ به هیچ عنوان صلاحیت تصدی پستی نظیر ریاست جموری آمریکا را نداشته و ندارد. با این حال، حامیان دو آتشه ترامپ از اتفاقات اخیر، قویا حمایت می کنند و با تکیه بر اعتقادات متوهمانه خود بر این باورند که نتیجه انتخابات 2020 آمریکا به سرقت رفته و فقط زمانی همه چیز درست خواهد شد که بار دیگر ترامپ به کرسی ریاست جمهوری آمریکا بنشیند. با این همه، اتفاقات …
معاون سپاه قدس: شهید سلیمانی قهرمان دیپلماسی بود
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / گروه تروریستی داعش / جهان و سردار سلیمانی / جو بایدن / اسماعیل قاآنی / ترامپ
معاون سپاه قدس: شهید سلیمانی قهرمان دیپلماسی بود
تهران - ایرنا - معاون سپاه قدس در گفت‌وگو با پایگاه خبری «العهد» لبنان به وصف ویژگی‌های شخصی و نحوه مدیریت شهید سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» پرداخت و ایشان را یک فرماند مقتدر و فاضل و قهرمان دیپلماسی دانست و گفت: روش مدیریتشان بسیار دقیق، مفید و تأثیرگذار بود.
جهانگیری: برنامه‌های توسعه‌ای بندر چابهار برای آینده منطقه مفید است
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / سیستان و بلوچستان / چابهار / اسحاق جهانگیری / کارآمدی دولت
جهانگیری: برنامه‌های توسعه‌ای بندر چابهار برای آینده منطقه مفید است
چابهار- ایرنا- معاون اول رییس جمهور گفت: طرح‌‎های توسعه‌ای در دست اجرا در بندر چابهار برای آینده منطقه بویژه برای کشورهای همسایه بسیار مفید است.
تاثیرات مفید رابطه جنسی بر تناسب اندام
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / رابطه جنسی / تناسب اندام / پارسی خبر
تاثیرات مفید رابطه جنسی بر تناسب اندام
آیا میدانستید رابطه جنسی می‌تواند در چربی سوزی شما نقش موثری ایفا کند و باعث کاهش وزنتان شود می‌خواهیم در مورد ترشح هورمون‌های آندروفین و تاثیرات مفید آن در کاهش وزن بیشتر بگوییم ارگاسم و تحریک جنسی تا چه حد بر تناسب اندام تاثیر میگذارد
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
تهی شدن از حقیقت
درباره کتاب مصائب جی.اچ می‌شود رساله‌ها  نوشت و هر کسی از ظن خود بنویسد. اکنون اما برای من فرصت این نیست که زمانی مفید خرج چنین امری کنم و از طرفی در وجودم تمنایی هست که این کتاب را چنان که خوانده‌ام به دید بیاورم. پس با شوق و با نوعی از حسرت سعی می‌کنم میل به جستن و نکته به نکته با دقت نوشتن را بکاهم و در سرفصل‌هایی مختصر که گاه شاید در حد همان اشاره هم برای مخاطب گنگ باشد از کتاب بگویم. کتابی که اگر قرار بود رساله مفصلی درباره‌اش بنویسم، حتما فصل‌هایی چنین داشت: یک: گفت‌وگوی کتاب مصائب جی.اچ با کتاب مسخ کافکا، دو: بازگشت سوسک در هیبت زن، سه: میراث عهد عتیق و فلسفه نیچه در مصائب جی. اچ، چهار: امر بیان ناشدنی، هایدگر و کتاب مصائب جی. اچ، پنج: مکاشفات …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •