چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
اسید پاشی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / ...
سیل غم در باران حادثه
زهرا داستانی«هنوز چند ماهی از حادثه پلاسکو نگذشته بود که ....»، «هنوز مردم حادثه تلخ سانچی، مرگ هموطنان‌مان در زلزله کرمانشاه، سیل لرستان، شیراز، سیستان و بلوچستان، سیل خوزستان، گرانی بنزین و دلار، سقوط هواپیما و ... را از خاطر نبرده‌ بودند که حادثه .... از راه رسید.» در چند سال اخیر اغلب گزارش‌های رسانه‌ها چه صدا و سیما، چه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با این جملات آغاز شده‌اند. جملاتی که نشان از بهت و حیرت جامعه نسبت به اتفاق تلخی دارد که پیش از آنکه تلخی حادثه دیگر را از یاد برده باشد، کامش بیش از پیش تلخ‌ شده است. اما این تلخی که مزه‌اش هیچ گاه از زیر زبان‌ مردم ایران بیرون نرفته با زیست اجتماعی آنها چه می‌کند؟ این ‌روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که روحش همچون لبانش که گاهی به خنده متمایل می‌شود و زهرخندی …
اسیدپاشی روی چند دختر در همدان
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
اسیدپاشی روی چند دختر در همدان
فرمانده انتظامی استان همدان از دستگیری عامل اسید پاشی در همدان خبر داد.
مظنون اسیدپاشی بر یک مادر و دختر در سقز دستگیر شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
مظنون اسیدپاشی بر یک مادر و دختر در سقز دستگیر شد
واحد مرکزی خبر نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان سقز از دستگیری مظنون اسید پاشی بر روی مادر و دختری در شهرستان سقز خبر داد.
  اسید پاشی
جدیدترین همایش بعد از چندهمسری رونمایی شد!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / کاریکاتور / طنز
جدیدترین همایش بعد از چندهمسری رونمایی شد!
حاشیه‌های برگزاری همایش چند همسری و ابلاغ قانون تشدید مجازات اسیدپاشی به دادگستری، سوژه طنز شهرونگ شد.
  طنز  چند همسری  اسید پاشی
روحانی قانون تشدید مجازات اسید پاشی را ابلاغ کرد
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سیاسی
روحانی قانون تشدید مجازات اسید پاشی را ابلاغ کرد
رئیس جمهور «قانون تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن» را برای اجرا به وزارت دادگستری ابلاغ کرد.
کاش دیگر کسی درِ این انجمن را نزند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
کاش دیگر کسی درِ این انجمن را نزند
تهران- ایرنا- «ما آرزو داریم آخرین قربانیان اسید پاشی باشیم. آرزو داریم هیچ اسمی کنار اسم ما قرار نگیرد و جمع ما هیچ وقت بزرگ‌تر از این نشود. اگر قانون تشدید مجازات اسیدپاشی زودتر تصویب می‌شد، اگر خرید و فروش و نگهداری و حمل اسید جرم بود، اگراسید یک سلاح قتل نفس بود، اگر همه فکری به حال این خشونت می‌کردند، شاید الان چشمهای نرگس می‌دید، شاید من و زینب الان در خانه بودیم کنار خانواده.» اینها حرف‌های الهام سلطانی ۳۰ ساله است. زن جوانی که ۹ ماه پیش قربانی اسید پاشی شد.
  کرمانشاه  إیران  اسیدپاشی  روزنامه ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
تجربه زیسته سه قربانی اسیدپاشی
عصر روز پنجشنبه هفته گذشته، نخستین نشست بررسی راهکارهای کاهش اسیدپاشی در ایران از سوی انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی در خانه وارطان برگزار شد.در این نشست، سه قربانی اسید پاشی و همسر یکی از آنها به بیان تجربه زیسته خود و دغدغه‌هایشان پس از وقوع اسیدپاشی پرداختند. همچنین چند کارشناس در حوزه‌های جامعه‌شناسی، حقوق و مددکاری اجتماعی درباره موضوع اسیدپاشی از زوایای گوناگون مباحثی را مطرح کردند.به گزارش ایسنا، محسن مرتضوی در تشریح تجربه زیسته خود از اسیدپاشی اظهار کرد: وقتی که مورد اسیدپاشی قرار گرفتم من کاملا فرد دیگری شدم و با آن کسی که قبل از اسیدپاشی بودم زمین تا آسمان تفاوت کردم؛ تا پیش از آن هیچ‌گاه نمی‌دانستم زندگی دوباره و تغییر کردن یک فرد یعنی چه اما بعد از اسیدپاشی مفهوم آن را به طور کامل …
تصاویر | بررسی راهکارهای کاهش اسیدپاشی در ایران
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / اجتماعی
تصاویر | بررسی راهکارهای کاهش اسیدپاشی در ایران
همشهری آنلاین: همایش بررسی راهکارهای کاهش اسیدپاشی در ایران با سخنرانی عبدالصمد خرمشاهی، حسین نجمی، مزدک دانشور، حمیده عادلیان و سونیا غفاری و با حضور خانواده‌های قربانیان اسید پاشی در خانه وارطان برگزار شد.
توئیتر / سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح تشدید مجازات اسید پاشی خبر داد
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / عکس
توئیتر / سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح تشدید مجازات اسید پاشی خبر داد
با تو می‌گویم که همدرد منی
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اجتماعی
با تو می‌گویم که همدرد منی
 انجمن حمایت از قربانیان اسید پاشی توانسته، تعدادی از قربانیان در سراسر کشور را شناسایی و گرد هم بیاورد. آن‌ها توانسته‌اند، بیش از ۵۰ قربانی اسید پاشی را در سراسر کشورشناسایی کنند. هرچند معتقدند تعداد قربانی‌ها خیلی بیشتر از این آمار است و مدام تماس‌هایی از حادثه دیده‌ها در سراسر کشوردارند.
طرح‌های ضدآمریکایی و تشدید مجازات اسید پاشی در کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / سیاسی
طرح‌های ضدآمریکایی و تشدید مجازات اسید پاشی در کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شود
ایلنا: نمایندگان در هفته آینده طرح‌های ضدآمریکایی و تشدید مجازات اسید پاشی بررسی می‌کنند.
  مجلس شورای اسلامی  کمیسیون های تخصصی مجلس
بررسی طرح تشدید مجازات اسید پاشی و آخرین برنامه‌ریزی‌های مراسم اربعین در کمیسیون‌های مجلس
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / اجتماعی
بررسی طرح تشدید مجازات اسید پاشی و آخرین برنامه‌ریزی‌های مراسم اربعین در کمیسیون‌های مجلس
طرح تشدید مجازات اسید پاشی، بررسی آخرین وضعیت برنامه ریزی‌های مراسم اربعین حسینی، طرح ساماندهی خودرو، بررسی سوال برخی نمایندگان از وزیر کشور و بررسی طرح تحریم برخی از مقامات آمریکایی از مهمترین دستور کارهای جلسات هفته جاری کمیسیون تخصصی مجلس است.
پرونده اسید پاشی اصفهان همچنان در جریان است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / اجتماعی
پرونده اسید پاشی اصفهان همچنان در جریان است
رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: پرونده اسیدپاشی اصفهان بایگانی نشده و همچنان در جریان است.
  اسیدپاشی  اصفهان  ریاست پلیس آگاهی تهران
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / ...
اسید پاشی عجیب روی صورت خانم رئیس بانک در آمل!
حوالی ظهر روز یکشنبه مورخ ۶ مردادماه ۹۸ یک مرد با در دست داشتن اسید به شعبه بانک پاسارگاد شهرستان آمل مراجعه و با نیت قبلی رئیس این شعبه را از ناحیه صورت مورد اسیدپاشی قرار داد.
ایرادات شورای نگهبان به مصوبه اسیدپاشی سیاسی است یا حقوقی؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / سیاسی
ایرادات شورای نگهبان به مصوبه اسیدپاشی سیاسی است یا حقوقی؟
ایرادات شورای نگهبان به طرح تشدید اسیدپاشی و بزه دیدگان ناشی از آن از جنس حقوقی و با دغدغه رعایت موازین قانون اساسی و شرعی است که به نظر می‌رسد عمده اینها از سوی مجلس شورای اسلامی قابل رفع است و این اصلاً به این معنا نیست که شورای نگهبان نسبت به تشدید مجازات اسید پاشی ایرادی داشته باشد یا حمایت از بزه دیدگان را کار بدی بداند بلکه شورای نگهبان به وظیفه و کار ذاتی خودش را که در خصوص پیشگیری از وجود ایرادات قانون اساسی و شرعی در مصوبات مجلس است، عمل کرده است.
  مجلس شورای اسلامی  مجلس  شورای نگهبان
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / ...
پوست مصنوعی جدید؛ امیدی تازه برای قربانیان اسید پاشی و سوختگی های شدید
هشدار: ادامه مطلب حاوی تصاویر دلخراش است وقتی که مرکز سوختگی بیمارستان جناح در شهر لاهور، پاکستان به درمان قربانیان اسید پاشی می پردازد، تنها راه درمان استفاده از پوست های وارداتی است که هر اینچ مربع آن بیش از ۹۰۰ دلار هزینه دارد، هزینه ای که خارج از توان...
پیشگیری از اسید پاشی و لزوم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / اجتماعی
پیشگیری از اسید پاشی و لزوم "توقف چرخه خشونت"
تهران-ایرنا- کلیات طرح یک فوریتی «تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان» در حالی در بهارستان به تصویب رسیده و منتظر بررسی نهایی و تصویب از جهت جزئیات است که قربانیان این رفتار مذموم نه به دنبال تشدید مجازات که به دنبال پایانی بر چنین رفتارهای غیر انسانی ای هستند.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / سیاسی
اعدام مجازاتِ اسیدپاشان؛ اتهام فساد فی‌الارض
افزایش قربانیان اسید پاشی منجر شد تا طرح تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن در مجلس بررسی گردد طرح اخیر در سال ۹۶ به مجلس ارائه شد، اما به دلیل تراکم طرح‌های مختلف، نوبت رسیدگی به آن در صحن علنی به تعویق افتاد.
  اسید پاشی  فساد فی الارض  مجلس
اسید پاشی در پیرانشهر
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / ...
اسید پاشی در پیرانشهر
امروز ظهر فردی میانسال با هویت "عرفان الف" ۳۶ ساله در خیابان قدس پیرانشهر با اسید مورد حمله واقع شد که توسط عوامل اورژانس ۱۱۵ سریعاً به بیمارستان امام خمینی پیرانشهر منتقل شد.
قصاص اسیدپاش عین عدالت است/ اسید تمام زندگی و آینده من را سوزاند
مهر / ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / اجتماعی
قصاص اسیدپاش عین عدالت است/ اسید تمام زندگی و آینده من را سوزاند
به بهانه تصویب تشدید مجازات اسید پاشی با معروف ترین قربانی اسید پاشی که در لحظه اجرای حکم قصاص، مجرم را بخشید، گفتگو کردیم.
  اسیدپاشی  مجلس شورای اسلامی  قانون  قربانی اسیدپاشی  آمنه بهرامی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / اقتصادی
برنامه صندوق تامین خسارت‌های بدنی برای جبران هزینه‌های اسیدپاشی
با رایزنی‌های صندوق تامین خسارت‌های بدنی، ردیف بودجه مشخصی برای هزینه‌های اسیدپاشی از منابع بیمه شخص ثالث مشخص شد.علی جباری مدیر عامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی در باره تصویب تکلیف جدید به تکالیف قانونی صندوق به «دنیای‌اقتصاد» گفت: نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مرتکب اسید پاشی را ملزم به پرداخت هزینه‌های درمان بزه‌دیده کردند، اگر مرتکب متمکن از پرداخت هزینه‌ها نباشد «صندوق تامین خسارت‌های بدنی» آن را پرداخت و جهت بازیافت به مرتکب مراجعه می‌کند.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۰۹ / سیاسی
چرایی انتقام وحشیانه
این روزها آرامش و امنیت برای انسان ها به واژه‌ای آرمانی تبدیل شده است و آرمانی شدن خصوصیات انسانی در جوامع نشانه‌ای از غلبه و چیرگی خشونت و توحش بر "انسانیت" است.یکی از اشکال این خشونت در جوامع، اسید پاشی است
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / سیاسی
ناگفته های عجیب از زبان همسر اول محمد علی نجفی/در 42 سال زندگی مشترک همیشه به من احترام می گذاشت/میترا تهدید به اسید پاشی کرده بود/مردی بزرگ و با اخلاق که ناگهان عوض شد
همسر اول و دختر محمد علی نجفی امروز صبح به خبرنگار رکنا در دادسرای امور جنایی تهران اطلاعاتی عجیب از یکسال گذشته وی و میترا استاد ارایه دادند.
معلوم شد کی قِسِر در رفته خانم نماینده مجلس!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / کاریکاتور / طنز
معلوم شد کی قِسِر در رفته خانم نماینده مجلس!
اظهار نظر جنجالی یک نماینده مجلس خطاب به یکی از قربانیان اسیدپاشی که به سرعت به یکی از داغ‌ترین و پربحث‌ترین موضوعات در شبکه‌های مجازی تبدیل و باعث عذرخواهی نماینده شد، سوژه کارتونی از فیروزه مظفری در خبرآنلاین شده است.
  کاریکاتور  اسید پاشی  هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان  مجلس شورای اسلامی
خشونت مشفقانه به سبک سریال‌های خانگی
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ / سیاسی
خشونت مشفقانه به سبک سریال‌های خانگی
خشونت مشفقانه را می‌توان در بعضی از سریال‌های نمایش خانگی مانند ممنوعه و رقص روی شیشه دید. در این فیلم ها، مردان عاشق، ولی به شدت کنترل‌گری را می‌بینیم که در بعضی از سکانس‌ها از سر عشق، پرخاش گری کرده و همسر خود را کتک زده و حتی تهدید به اسید پاشی می‌کنند. این نوع از خشونت با این ادعا که مرد عاشق زن است و رفتار خشونت آمیزش نیز ناخودآگاه اعمال می‌شود، توجیه می‌گردد. اغلب زنان حداقل در ابتدا، در مقابل این نوع از خشونت نه تنها منفعل‌اند بلکه آن را به حساب عشق مرد گذاشته، اعتراضی نمی‌کنند.
  مرضیه حسینی  رقص روی شیشه  ممنوعه  سریال های خانگی  خشونت علیه زنان  خشونت علیه زنان در ممنوعه و رقص روی شیشه  خشونت مشفقانه
اهداف قانون مبارزه با اسید پاشی
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ / سیاسی
اهداف قانون مبارزه با اسید پاشی
مجلس ایران طرح "تشدید مجازات حملات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان" را تصویب کرد.
رسیدگی خارج از نوبت دعاوی مرتبط با جرایم اسید پاشی
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / سیاسی
رسیدگی خارج از نوبت دعاوی مرتبط با جرایم اسید پاشی
ایلنا: نمایندگان مجلس مقرر کردند تا دعاوی مرتبط با اسید پاشی خارج از نوبت رسیدگی شود.
مجلس مجازات اسید پاشی را تشدید کرد: ۵ تا ۲۵ سال حبس
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / اجتماعی
مجلس مجازات اسید پاشی را تشدید کرد: ۵ تا ۲۵ سال حبس
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مجازات حبس بیش از ۵ سال تا ۲۵ سال را برای مرتکبین اسید پاشی تعیین و مقرر کردند در صورتی که به هر دلیلی دسترسی به مرتکب ممکن نباشد دیه فرد بزه دیده از بیت‌المال پرداخت شود.
مجازات اسید پاشی مشمول هیچگونه تخفیفی نمی‌شود
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / اجتماعی
مجازات اسید پاشی مشمول هیچگونه تخفیفی نمی‌شود
با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی مجازات مربوط به اسیدپاشی مشمول هیچ گونه آزادی مشروط، تعویق، تعلیق، و تخفیف مجازات نمی‌شود.
عدم تمکن مالی فرد مرتکب به اسیدپاشی با تشخیص قاضی مشخص می‌شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / سیاسی
عدم تمکن مالی فرد مرتکب به اسیدپاشی با تشخیص قاضی مشخص می‌شود
یک نماینده مجلس در پیشنهادی جهت الحاق به بندی از طرح تشدید مجازات اسید پاشی گفت: نباید بر روی دوش دولت و اقتصاد کشور بار اضافه قرار داده شود، این موضوع باعث شده تا ۹۰ درصد بودجه به سمت هزینه ها سوق داده شود.
زخم خوردگان اسید به مجلس پناه بردند
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / اجتماعی
زخم خوردگان اسید به مجلس پناه بردند
‌می‌پرسند می‌دانی تلخ‌ترین لحظه برای ما چه لحظه‌ای است؟ دیدن صورتمان در آینه؟ رنج و عذاب خانواده؟ شنیدن نوچ نوچ‌های مردم و لحن تحقیرآمیزشان در کوچه و خیابان؟ نه. آنچه بیش از هر چیز عذابمان می‌دهد شنیدن خبر اسید پاشی جدید است.
  اسیدپاشی  تشدید مجازات اسیدپاشی  مجلس شورای اسلامی
نحوه پرداخت دیه اسید پاشی از بیت المال
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / ...
نحوه پرداخت دیه اسید پاشی از بیت المال
عزم ملی برای مبارزه با خشونت علیه زنان در حال شکل گیری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / سیاسی
عزم ملی برای مبارزه با خشونت علیه زنان در حال شکل گیری است
تهران- ایرنا- کارشناس حقوق و فقه اسلامی، گفت: تصویب کلیات طرح «تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان» با پشتیبانی کامل دولت و رای 89 درصد نمایندگان مجلس حکایت از آن دارد که عزم ملی جهت مبارزه با خشونت علیه زنان در حال شکل گیری است.
  سیاسی  سمیه طهماسبی  طرح تشدید مجازات اسیدپاشی  خشونت علیه زنان
چرخه خشونت را متوقف کنید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / ...
چرخه خشونت را متوقف کنید
طرح تشدید مجازات اسیدپاشی با هدف تشدید سخت گیری ها نسبت به جرم اسیدپاشی و برداشته شدن خلاءهای قانونی برای احقاق حق قربانیان و حمایت از بزه دیدگان ناشی از اسید پاشی در مجلس مطرح شد، تا پس از بررسی طرح در کمیسیون های مربوطه، قانون ۶۰ ساله مجازات اسیدپاشی در کشور اصلاح شود. تا بعد از این قانون جدید که به گفته طراحانش بازدارندگی بیشتری دارد، اجرا شود.
حبس ۵ تا ۲۵ سال در انتظار مجرمان اسیدپاشی که مجازاتشان قصاص نباشد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / سیاسی
حبس ۵ تا ۲۵ سال در انتظار مجرمان اسیدپاشی که مجازاتشان قصاص نباشد
نمایندگان امروز در صحن علنی مجلس درباره میزان حبس مجرمان اسید پاشی با توجه به میزان آسیب به افراد تصمیم گرفتند.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / ...
حاشیه های قربانیان اسیدپاشی در مجلس به تیترها آمد/ روزنامه نگاری در لبه پرتاب را در همشهری بخوانید
 شفقنا رسانه– جدل توییتری آشنا و مدیر روابط عمومی سیما، دیدار قربانیان اسید پاشی با نمایندگان مجلس و حاشیه های ان ، سخنان سرلشکر سلامی در آیین معارفه فرماندهان جدید سپاه، دیدار رئیس جمهور با جمعی از دانشجویان، تصادف یک دستگاه پورشه با پراید در اصفهان و مصاحبه با مدیر مرکز مونتاژ سانتریفیوژ ایران از موضوعاتی بود که به صفحه […]
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / اجتماعی
جای خالی قوانین بازدارنده برای اسید پاشی / اعدام نمی‌خواهیم، حبس ابد می‌خواهیم
قربانیان اسیدپاشی از هیچ حمایت و پشتیبانی بهره‌مند نیستند که این خود می‌تواند مشکلی بر مشکلات دیگر آن‌ها باشد، چراکه قربانی اسیدپاشی در بیشتر موارد حتی توان پرداخت هزینه‌های جراحی زیبایی را ندارد.
جزئیات دیدار نماینده مبارکه با مرضیه ابراهیمی/ از عذرخواهی کردن ابایی ندارم
فارس / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / سیاسی
جزئیات دیدار نماینده مبارکه با مرضیه ابراهیمی/ از عذرخواهی کردن ابایی ندارم
زهرا سعیدی مبارکه طی نامه‌ای با اشاره به حواشی ایجاد شده در پی گفت‌‌وگو خود با یکی از قربانیان اسید پاشی تاکید کرد که برای دلجویی به دیدار مرضیه ابراهیمی رفتم.
واکنش معاون رئیس‌جمهور به ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان/ انتقاد وزیر خارجه چین از تصمیمات یکجانبه آمریکا علیه ایران/حضور کارگردان فیلم «لانتوری» و جمعی از قربانیان اسید پاشی در مجلس
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / سیاسی
واکنش معاون رئیس‌جمهور به ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان/ انتقاد وزیر خارجه چین از تصمیمات یکجانبه آمریکا علیه ایران/حضور کارگردان فیلم «لانتوری» و جمعی از قربانیان اسید پاشی در مجلس
واکنش معاون رئیس‌جمهور به ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان، عقب‌نشینی عادل الجبیر از مواضع جنگ‌طلبانه، عادی‌سازی کامل فعالیت‌های رویال‌میل با ایران در آینده نزدیک، انتقاد وزیر خارجه چین از تصمیمات یکجانبه آمریکا علیه ایران، معافیت احیا و تعمیرات اساسی بناهای تاریخی از عوارض تغییر کاربری، حضور کارگردان فیلم «لانتوری» و جمعی از قربانیان اسید پاشی در صحن مجلس، برگزاری نشست مشترک هماهنگی ایران و عراق برای لایروبی اروندرود، دیدار دموکرات‌ها با «وندی شرمن» و «رییس سابق سیا» با محوریت ایران، ممانعت از حضور ۲ وکیل به جلسه امروز پرونده پدیده، اعلام وصول دو سوال از وزیر امور خارجه، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
زهرا سعیدی: پیشنهاد اعدام را برای مجازات اسیدپاشی داشتیم/ مرضیه ابراهیمی: نه قصاص می‌خواهم نه اعدام، خواهان توقف چرخه خشونت هستم
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / سیاسی
زهرا سعیدی: پیشنهاد اعدام را برای مجازات اسیدپاشی داشتیم/ مرضیه ابراهیمی: نه قصاص می‌خواهم نه اعدام، خواهان توقف چرخه خشونت هستم
قربانیان اسید پاشی امروز مهمان مجلس شورای اسلامی هستند تا در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن قرار گیرند.
  اسید پاشی  رضا درمیشیان  مرضیه ابراهیمی
حضور کارگردان فیلم «لانتوری» و جمعی از قربانیان اسید پاشی در صحن مجلس
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / سیاسی
حضور کارگردان فیلم «لانتوری» و جمعی از قربانیان اسید پاشی در صحن مجلس
ایلنا نوشت: در جریان بررسی لایحه تشدید مجازات اسیدپاشی جمعی از قربانیان اسید پاشی در صحن علنی حضور یافتند.
  اسید پاشی  کارگردانان سینمای ایران  مجلس دهم